Цензор.НЕТ

24.02.16 15:48

Хто перетворив Національну музичну академію на "бізнес"?

Дбати про культуру важливо. Всі процеси у країні, так чи інакше, безпосередньо пов'язані з її рівнем у суспільстві. Мене, як депутата, зацікавило питання щодо Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського. Ця "альма матер" розташована безпосередньо у центрі столиці. Та рівень корумпованості і порушень з боку її керівництва на чолі з ректором Володимиром Рожком мене вразив. І все це відбувається на самісінькому Майдані - місці, яке є плацдармом боротьби з корупцією, символом непокори народу злочинній владі.

Я неодноразово зверталась до Міністерства культури, Держінспекції вищих навчальних закладів України, МВС, СБУ, Державної фінансової інспекції. Мої звернення містили прохання перевірити численні порушення, які вчинялись керівництвом Національної музичної академії від 2006 року і до сьогодні.

Отримані відповіді лише підтверджують факти корупції, різноманітних махінацій та незаконних звільнень у академії.

Зокрема, у відповіді Міністерства культури зазначається, що у результаті аудиторського дослідження було встановлено факт зайво проведених видатків на загальну суму 21741, 76 грн. Крім цього, йдеться про надання недостовірної інформації Міністерству культури щодо наявності вакантних посад.

документ суслова
документ суслова


Держфінінспекція зазначає, що загальна сума збитків, завданих академії та державі через діяльність Володимира Рожка, становить понад 3,5 млн гривень (!) Фінансова інспекція неодноразово виявляла порушення під час ревізій, та чинний ректор так і не поніс за них покарання.

документ суслова

МВС повідомляє, що за результатами розгляду викладених у депутатському зверненні відомостей Печерським районним управлінням відкрито кримінальне провадження.

документ суслова


Всі ці факти лише підтверджують, що Національна музична академія перетворилася на місце відмивання коштів, внаслідок чого завдаються збитки державі. На мою переконливу думку, ректор Володимир Рожок, який 10-й рік поспіль веде непрозору політику в академії, має бути негайно звільнений з посади і понести відповідальність згідно з Законом.

До речі, щодо політики. Під час брифінгу у Верховній Раді від 17 лютого народна артистка Євгенія Басалаєва, яка була незаконно звільнена ректором з посади, пригадала його політичне минуле. Йдеться про причетність Володимира Рожка до Партії регіонів. У статуті академії передбачається, що ректор позапартійний, утім він був кандидатом у депутати Верховної Ради від регіоналів.

документ суслова

Чи не звідти антиукраїнська діяльність та прагнення до фактично знищення еліти консерваторії? Євгенію Басалаєву звільнили з посади зі словами: "Ти стала культом нації і розповсюджуєш українську музику". Є рішення суду стосовно того, що звільнення народної артистки дійсно незаконне.

документ суслова

документ суслова

За це ми стояли на Майдані? До речі, під час якого пан Рожок просив прихистку у Захарченка, щоб той, мовляв, захистив його від тітушок. А хто за його словами був ті тушками? Активісти Майдану? Матеріал про це з'явився на сайті "Укрінформу", який посилається на надані, зокрема паном Рожком, відповідних звернень. Повний текст матеріалу за посиланням.

Під час президентства Януковича ректору вдавалось уникати відповідальності. Прийдешня влада має виправити помилки попередників.

Я дуже хочу звернути увагу на цю проблему Міністра культури України В'ячеслава Кириленка. Такої бездіяльності ректора допускати не можна. Ми з працівниками сфери культури готові і надалі боротися за те, щоб компетентні органи всебічно розібралися з ситуацією навколо академії.

Ця проблема є дійсно глобальною. Глобальною не лише у галузі культури, а для країни в цілому. Людина, яка стоїть на чолі такого закладу як Національна музична академія, повинна мати бездоганну репутацію і бажання прославляти культуру свого народу.

Наразі кожен із нас задається питанням: хто переміг? Майдан чи "перевертні", які здатні підлаштуватись під будь-яку ситуацію і владу? Саме тому, незважаючи на бруд, кожен з нас має доводити почату справу до кінця.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику