Цензор.НЕТ

04.10.16 21:05

За що загинув гірник на ШУ «Покровське»?

Сьогодні, 4-го жовтня, на Донеччині загинула людини. І не в збройній сутичці з окупантами, а на робочому місці - в шахті. Опівдні у забої ШУ «Покровське» стався обвал породи. Загинув гірник 1986 року народження. І поки поліція разом з прокуратурою шукає винних, в мене є що сказати з цього приводу.

Тиждень тому я був на передовій та писав про те, що мені стало відомо про можливу причетність до фінансування сепаратистів посадовими особами ШУ «Покровське». Мова йде про президента ПАТ Леоніда Байсарова, директора Юрія Головка та головного інженера Олексія Янжула. Наскільки мені відомо, підтримувати бойовиків кешем - пряма вказівка російського олігарха Нусенкіса, який контролює групу «Донецьксталь», до якої входить «Покровське».

Щоб не бути голослівним, надіслав депутатське звернення до очільників СБУ та Генпрокуратури з проханням перевірити цю інформацію. Відповіді поки не отримав, а тим часом загинула людина.

Я дуже поважаю шахтарську працю. Це тяжкий труд. Та за що поклав своє життя цей гірник? Він сумлінно виконував свою роботу - спускався у забій, видавав вугілля на-гора, щоб вищезгадані особи цинічним чином виводили зароблені гроші у офшори, провертали різноманітні схеми та перелічували їх на рахунки бойовиків.

Влади немає, шахтарі працюють у нелюдських умовах. Керівникам, які сидять у теплих кабінетах, немає жодної справи до техніки безпеки.

Невже хтось вважає, що у Нусенкіса, Байсарова, Головка, Янжула може бути совість та відповідальність перед своїми робітниками? Головне для них - своєчасно сплатити данину бандформуванням, щоб ті не чіпали їхні володіння на окупованих територіях. В яких умовах шахтарі зароблятимуть гроші на сплату оброку, їх не цікавить.

Сподіваюся, що Василь Грицак та Юрій Луценко проаналізують наведені факти й ця справа закінчиться судовим вироком.

А поки кожна хвилина зволікання від притягнення винних до відповідальності може коштувати життя, як військовому так і цивільному.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику