Цензор.НЕТ

24.10.16 16:22

Дрогобицькі місцеві князьки намагаються порізати на металобрухт завод оборонного значення

Дивна ситуація склалась у Дрогобичі. У той час, коли Україна воює проти російської агресії та гостро потребує розвитку оборонного комплексу, на металолом намагаються здати цілий ПАТ «Дрогобицький завод автокранів», який має оборонне значення.

На прохання трудового колективу, я відвідав це підприємство і от що дізнався.

По-перше, завод має стратегічне значення не тільки для регіону, а й для країни, адже унікальний у своєму роді. Це єдине в Україні підприємство, що виробляє цілий ряд автомобільних кранів, відомих під назвою «СИЛАЧ», а також баштових кранів швидкого монтування КБА-201 «ФОРТІС», кранів-маніпуляторів, гідроциліндрів, запасних частин, різних видів металоконструкцій.

По-друге, «ДЗАК» має високотехнологічний комплекс обладнання, який дає можливість працювати на оборонку країни - виробляти для армії спеціалізовані крани, відновлювати військову техніку.

По-третє, завод є найбільшим машинобудівним підприємством у західній Україні, бюджетоутворюючою компанією, яка може забезпечити робочими місцями 2000 чоловік, у чому гостро потребує регіон. Зараз на підприємстві працюють лише 400 робітників, заборгованість з заробітної плати складає понад 25 млн грн. Ситуація важка, проте завод може піднятися з колін, адже продукція має великий попит як на внутрішньому, так й зовнішньому ринках. Порізати його на металобрухт - це як зарізати курку, яка несе золоті яйця.

З 2015 року ПАТ «ДЗАК» знаходиться у процедурі банкрутства у рамках справи №914/1542/15. 19 вересня 2016 року Львівський апеляційний господарський суд припинив це провадження, а ухвалу про порушення провадження скасував як незаконну. Під час розгляду справи встановлено відсутність у ініціюючого кредитора жодних грошових вимог до товариства на момент порушення провадження. В матеріалах справи є докази того, що цілий ряд кредиторів отримав розрахунок за їхніми вимогами.

Але завтра, 25 жовтня о 10:20, Вищий господарський суд України за скаргою ліквідатора Кмити Р.І., а також російського банку ПАТ «ВТБ Банк» розглядатиме законність цього рішення. Велике занепокоєння викликає той факт, що ВГСУ вже задовольнив заяву ліквідатора про зупинення рішення Львівського апеляційного господарського суду. А нове слухання призначив у неймовірно стислі строки.

Є підстави вважати, що колегія суду на чолі з Катеринчук Л.Й. є заангажованою та має упереджене ставлення до розгляду справи. Взагалі - це нонсен, коли процедура банкрутства ґрунтується на фіктивних та неіснуючих зобов'язаннях.

Поки йде судова тяганина, контроль над заводом встановили місцеві князьки, близькі до ліквідатора Кмити Р.І., мета яких - порізати високотехнологічне обладнання заводу на металобрухт. Підприємство вже втратило 15 великогабаритних верстатів, унікальне обладнання, конструкторську документацію, за фактом чого Національна поліція відкрила кримінальне провадження №12016140110001154.

Не можна допустити того, щоб унікальне підприємство з великим оборонним потенціалом було розпиляне на металобрухт, тому що так хочуть деякі місцеві угрупування. Тому я, як народний депутат України та голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони, завтра прийду до Вищого господарського суду, щоб не допустити свавілля. Я вже направив депутатське звернення до голови ВГСУ з проханням забезпечити дотримання конституційного принципу верховенства права шляхом неупередженого розгляду даної справи.

Під час засідання під стінами суду відбуватиметься акція протесту працівників заводу, які хочуть зберегти мало не єдине бюджетоутврююче підприємство у Дрогобичі та свої робочі місця.

Запрошую усіх небайдужих та засоби масової інформації долучитися до висвітлення цієї події.

Судове засідання відбудеться о 10:20 за адресою: вул. Олександра Копиленка, 6, м. Київ (Вищий господарський суд України).


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику