Цензор.НЕТ

06.11.16 22:24
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

«Они Там… БЫЛИ!»-2

Думаю, этот текст и эти фото будут любопытны в первую очередь тем, кто "готовит материалы для Гааги". Они были опубликованы в еженедельной газете МВД Украины "Іменем Закону" от 17 июля 2014 года (которая, кстати, была бездарно "убита" собственным руководством в сентябре 2015-го - Авт.), их автор - молодой военный журналист пресс-службы Национальной академии Национальной гвардии Украины капитан (ныне - майор) Алексей Лебедь, который, выполняя в штабе группировки НГУ в Изюме роль пресс-секретаря, через несколько часов после освобождения Славянска оказался "на месте событий" и зафиксировал при помощи своей фотокамеры трофеи - свидетельства того, что "восстание шахтеров и трактористов Донбасса" организовывалось и спонсировалось из России.
С согласия автора, публикую эти текст и "расширенную" версию фоторепортажа (со своими комментариями, они выделены подчеркиванием)...

Трофеї неоголошеної війни,
або Що залишили терористи, тікаючи зі Слов'янська та Краматорська

Однією з найзнаковіших подій антитерористичної операції на сході України стало визволення 5 липня від терористів міст Слов'янська та Краматорська. Протягом двох наступних днів були звільнені ще п'ять прилеглих сіл та міст…

Збагнувши, що українські силовики беруть їх у щільне кільце, бойовики-сепаратисти на чолі з громадянином Росії Ігорем Гіркіним на призвісько Стрєлок, вирішили втекти зі Слов'янська. Місцеві жителі розповіли, що збирались «стрєлковці» поспіхом, багато хто з них перевдягався в цивільний одяг і намагався виїхати самостійно, проте більшість рушила однією колоною, яка під час прориву зазнала втрат від ударів сил АТО. Зокрема, дорогою, що веде до Краматорська, знищено бронетехніку терористів - один танк, дві бойові машини піхоти, дві бойові машини десанту та одну автомашину, що вказувала їм дорогу.

Знищена бронетехніка бойовиків. Варто зазначити, що бойових машин піхоти БМП-2 у підрозділів ЗС України сепаратисти не захоплювали… (Откуда же в Славянске на вооружении боевиков появились несколько БМП-2? И речь не только об уничтоженных под городом, но и об успешно прикативших в Донецк, что зафиксировано на видео... - Ред.)

(...танки, кстати, у ВСУ тоже не захватывали - только несколько БМД и "Нон", откуда же взялся этот танк? - Ред.)

Уранці, після втечі сепаратистів, увійшовши до Слов'янська, бійці Національної гвардії України розпочали, без перебільшення, титанічну роботу: у місті запрацював штаб, який приймав повідомлення від місцевих жителів. Кожне з них треба було перевірити. Люди розповідали про покинуті бойовиками склади, заміновані будівлі, а хто - й про сусіда-сепаратиста.

Першою й однією з найбільших знахідок став склад у будівлі Слов'янської міської державній адміністрації. Про цей арсенал штабу АТО було відомо з даних розвідки та повідомлень місцевих жителів: колони вантажівок без номерів постійно підвозили сюди зброю та боєприпаси, а згодом розвозили їх по блокпостах. Запаси, що їх накопичили сепаратисти, разючі: з будівлі МДА вилучено вісім переносних зенітних ракетних комплексів «Ігла», 30 реактивних піхотних вогнеметів «Шмєль», ручні протитанкові гранатомети РПГ-18 «Муха» та РПГ-26, ящики з 5,45-мм та 7,62-мм набоями до автомата Калашникова й боєприпасами до автоматичного гранатомета, протитанкові керовані ракети «Фагот», протитанкові й протипіхотні міни, ручні гранати та багато іншого. Тікаючи, терористи поширювали інформацію про те, що залишили багато мін-«сюрпризів», тому більшість вилучених ящиків сапери відкривали у спеціально обладнаних місцях. Водночас військові прочісували місто, перевірялись усі мости та деякі будівлі.


Евакуація найбільшого складу озброєння сепаратистів з будівлі Слов'янської МДА


ПЗРК «Ігла». Такою зброєю терористи збивали українські вертольоти й літаки


(В центре - генерал Яровой - Ред.)


Куртка з емблемою «Єнісейського козачого війська»...


...та журнал Всеросійської громадської організації «Офіцери Росії» під парасолею Партії Регіонів

Другий чималий склад військовослужбовці 2-го резервного батальйону Нацгвардії виявили в підвалі будівлі християнського центру «Благая весть». Тут гвардійці вилучили чотири ПЗРК «Ігла», 12 РПО «Шмєль», 12 РПГ, 31 осколкову міну, 20 реактивних протитанкових гранат, 3 тис. гранат для підствольного гранатомета, понад 250 тис. набоїв, а також документи членів так званого ополчення «Донецької народної республіки». Цікавою знахідкою став і надрукований 2012 р. журнал Всеросійської громадської організації «Офицери России». Маркування на зброї та боєприпасах, наприклад, на виготовлених 1992 р. вогнеметах «Шмєль», свідчить про їх російське походження (ця зброя в Україні ніколи не вироблялася і не закуповувалася в Росії).


У таборі гвардійців зустріли міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, заступник міністра Сергій Яровий та командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Степан Полторак. Арсен Аваков подякував бійцям за службу й одразу нагородив гвардійців, які брали участь у пошуку та евакуації озброєння, цінними подарунками - годинниками із символікою МВС.


Керівництво МВС та Національної гвардії оглядає трофейні боєприпаси


Гвардієць демонструє вилучену протипіхотну міну ОЗМ-72

Того ж дня ще один ворожий склад виявили в будівлі місцевої автошколи. Тут сепаратисти зберігали засоби зв'язку - радіостанції та котушки телефонного кабелю, більшість якого були новенькими, а на пакувальних ярликах вказано підприємства-виробники російських міст Ростова-на-Дону та Кірса Кіровської області.


Склад засобів зв'язку, які використовували бойовики

Наступного дня в Краматорську на території колишнього підприємства «Проектмаш» також виявлено склад з боєприпасами, де сепаратисти залишили близько 60 ящиків із 120-мм мінометними мінами (по дві міни в кожному) та 80 ящиків 120-мм снарядів до самохідної артилерійської установки «Нона», судячи з маркування - російського виробництва, виготовлені 2000 р. Боєприпаси такого типу на озброєнні української армії не перебувають і в Росії не закуповувались.


120-мм мінометні міни, вилучені в Краматорську

Жителі Краматорська, спілкуючись із гвардійцями, показували їм осколки аналогічних 120-мм мін, які вони підібрали - на гірку згадку.

За їхніми словами, терористи постійно обстрілювали місто й одразу ж цинічно розповідали місцевим громадянам, що це вчинили українські військові. Не раз терористи вели вогонь зі школи чи дитячого будинку й навіть з подвір'я однієї із церков. Жителів, які насмілювалися допомагати українським військовим (наприклад, підвозити їм питну воду), заарештовували й кидали в підвали, де їх піддавали тортурам, погрожували вбити, відбирали гроші та майно…
Протягом наступних днів виявлено ще близько десяти сховищ з озброєнням у приватних будинках - про них також повідомили місцеві жителі. Крім значної кількості «звичайних» 7,62-мм та 5,45-мм патронів, були вилучені екзотичні боєприпаси до 8,6-мм снайперської гвинтівки (3.3.8 Лапуа), набої до мисливських рушниць, гранати та бронепластини до бронежилетів російського виготовлення. Крім озброєння, тут зберігалися документи, сухі пайки й величезна кількість медикаментів російського виробництва. Низку документів, зокрема «методички» зі схемами ураження бронетехніки, вилучено з будівлі Краматорської міськдержадміністрації.
Частину згаданих вище трофеїв продемонстровано громадськості в Києві на виставці, яку представники українських силових структур провели 11-13 липня на площі перед Меморіальним комплексом «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941- 1945 рр.».
Олексій ЛЕБЕДЬ, із зони АТО.
Фото автора

АПД: Материал «Они Там… БЫЛИ!» читайте ТУТ

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику