Цензор.НЕТ

05.12.16 16:44

З подачі Міноборони знищується природний об’єкт, визнаний ключовим на рівні ЄС

Заказник «Тарутинський степ» на Одещині разом з біосферним заповідником «Асканія Нова» є найбільшими охоронюваними степовими ділянками в Європі. Тим не менш, за минулі півтора місяця на замовлення Міноборони України розорано чверть унікальних степових територій Тарутинського степу з комерційною метою.

Заказник є місцем поширення багатьох тварин та рослин, занесених до Резолюції 6, та оселищ, включених до Резолюції 4 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) 1979 р. На виконання Бернської конвенції Україна здійснює роботи щодо проектування європейської мережі природоохоронних територій - Смарагдової мережі. Заказник «Тарутинський степ» включений до цієї мережі і є однією з двох найбільших степових ділянок в ній. Україна взяла на себе зобов'язання охороняти ділянки Смарагдової мережі, підписавши конвенцію. Крім того, розвиток Смарагдової мережі є частиною процесів євроінтеграції, що передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС.

Всього в Україні збережено менше 2% недоторканних степових екосистем. «Тарутинський степ» та «Асканія Нова» - найбільші цілинні степові ділянки в нашій країні та й на території Європи, тому безумовно є вкрай цінними для всього континенту. Європейські природоохоронні організації, в тому числі й WWF, письмово звернулися до очільників України з проханням зупинити знищення унікальних територій Тарутинського степу та зберегти його для наступних поколінь.

«Ми надзвичайно вдячні, що Україна зберігала природну цінність Тарутинського степу протягом багатьох десятиліть. І зараз ми просимо Вас використати свій вплив, щоб зупинити знищення заказника сільськогосподарською технікою та зберегти природні багатства краю», - йдеться у листі Ірени Люціус, директора з природоохорони Всесвітнього фонду природи WWF у Східній Європі, до президента України пана Петра Порошенка.

На захист заказника виступила районна влада та громадські організації. За останні два місяці захисникам вдалося привернути увагу громадян України до цієї проблеми та розпочати діалог із державними екологами та військовими. Але, не зважаючи на попередні домовленості, орна техніка продовжує роботи. Згідно з картою, підготованою ГО «Центр регіональних досліджень», яка відображає стан розорювання території на 4 листопада 2016 року, біля 1300 га території заказника вже розорано і ще біля 1300 га готуються до оранки. Тож найближчим часом щонайменше половина цілинного степу, що є оселищем багатьох зникаючих видів тварин і рослин, може бути безповоротно втрачена, якщо українські чиновники не зупинять злочинне свавілля.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику