Цензор.НЕТ

09.12.16 13:08

Важка техніка увійшла в Національний парк «Пірин» в Болгарії

У той час як Всесвітній фонд природи ініціює міжнародну кампанію на захист Національного парку «Пірин» в Болгарії, важка техніка вже заїхала на природоохоронну територію.

У листопаді річковий паводок зруйнував лижну інфраструктуру в Пірині. Для захисту лижної траси, що поряд з річкою, важкі машини почали змінювати русло річки, що може спричинити ще більшу кількість повеней в майбутньому.

Заборонено законом № 1: Змінювати річкові русла в національних парках

Під час візиту WWF в «Пірин» було виявлено, що екскаватори збирали каміння з дна річки і прибирали дерева з русла, складаючи їх збоку, щоб побудувати дамбу. Це зруйнувало природну характеристику річки, адже русло річки піддається впливу сильної ерозії та існує небезпека нових повеней.

"Зміна річкових русел заборонена в національних парках Болгарії законом", - говорить Любомир Костадінов, юрист WWF в Болгарії. Більше того, для подібного будівництва, навіть за межами національних парків, потрібен спеціальний дозвіл, проте в конкретному випадку він не був виданий. Лижна траса незаконно збудована поряд з річкою, не укріплена, і ширша, ніж в початковому плані.

Заборонено законом № 2: Робота важких машин в національних парках

Робота важких машин обмежена на природоохоронних територіях і заборонена законом в національних парках. Але вони заїхали в Національний парк «Пірин», зрівнюючи насипи і створюючи насипи, що перевищують метрову висоту. Тому тепер ми маємо будівельний майданчик в національному парку.

"Це неприйнятно для природохоронної території Natura 2000 і об'єкта Світової спадщини, щоб бути захопленою важкими будівельними машинами. Піринська високогірна система володіє унікальною красою і є однією з останніх незайманих природних об'єктів в Європі. Діяльність цих машин шкодить цінності ландшафтів парку", - говорить Олександр Доунтчев, Лісовий експерт WWF в Болгарії.

Ремонт лижної траси не включений в поточний план управління Національного парку «Пірин», тож не був дозволений. Таким чином, в даний час будівництво лижної траси є юридично сумнівним.

Національний парк «Пірин» може бути включений до «Списку об'єктів Світової спадщини в небезпеці»

«Пірин» є об'єктом Світової спадщини та входить до мережі охоронних ділянок Natura 2000 у ЄС, це домівка для бурого ведмедя, вовка і багатьох зникаючих видів, які є ендемічними для Європи. Запропонований план управління для Національного парку «Пірин» дозволить будівництво інфраструктури, якезбільшує простір, дозволений для забудови, у 12,5 разів. План, який йде на затвердження болгарського уряду говорить, що майже 60 відсотків території парку буде відкрито для експлуатаційної рубки. На даний час це дозволено на 0 відсотків території Пірин.

Національні закони, європейські природні директиви і міжнародні договори мають забезпечити збереження Національного парку «Пірин», оскільки його різноманітна область є унікальним екологічним притулком для сотень рідкісних представників видів флори і фауни, характерних тільки для Балканського півострову. WWF веде міжнародну кампанію з порятунку Національного парку «Пірин».

Допоможіть нам зберегти «Пірин» і надішліть лист болгарському прем'єр-міністру


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику