Цензор.НЕТ

15.05.17 18:35

Проблеми правового статусу УЧАСНИКІВ АТО - ВПО

ПОКИНУТІ І ЗНЕДОЛЕНІ?

Ні! СИЛЬНІ І НЕЗДОЛАННІ, але з купою невирішених правових проблем.

Мова йде про наших учасників АТО, які окрім цього, є ще й внутрішньо переміщеними особами.

Учасники АТО та внутрішньо переміщені особи є тими людьми, які найбільше постраждали від війни на Донбасі. Перші прийняли вибір захищати українську державу, другі були вимушені покинути своє домівки і переїхати в інші регіони, подалі від обстрілів і війни.

Переселенці-учасники АТО є нашими громадянами: такими ж, як й інші українці. Як правило, вони мають проактивну патріотичну позицію, адже прийняли рішення виїхати з де-факто окупованих територій і захищати Україну зі зброєю в руках.

Відповідно до офіційної статистики кількість офіційно зареєстрованих осіб, які мають обидва статуси станом на 20.04.2017 р., складає - 1625 осіб.

Регіональний розподіл осіб по різних областях України - за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/0B1m-qkRpOIJ4UUlKU0hlWDhwU3M/view?usp=sharing

З доповіддю про особливості цього подвійного правового статусу "УЧАСНИК АТО-ВПО" мав нагоду виступити під час всеукраїнського круглого столу "Адаптація переселенців у місцевих громадах: роль комунікації в цьому процесі", який проходив в Національній академії наук України, організований Інститутом та демократії ім. Пилипа Орлика.

http://idpo.org.ua/news/1018-v-kiyevi-rozpochav-robotu-kruglij-stil-z-problem-adaptaci%D1%97-pereselenciv-ta-roli-media.html

Найголовніше це те, що дана категорія осіб стикається з подвійним валом правових і психологічних проблем, які мають місце при реалізації прав, передбачених обома статусами.

До Вашої уваги основні тези мого виступу на цю тему:

http://idpo.org.ua/events/1056-pereselenci-yaki-ye-uchasnikami-ato-stikayutsya-z-podvijnim-valom-problem-anton-krasov.html

Антон Красов, правозахисник, юрист ВПГО «Юридична Сотня»

www.facebook.com/anton.krasov

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику