Цензор.НЕТ

20.10.17 01:31

Визначено, хто буде перевіряти майбутнього Директора ДБР на поліграфі

Конкурсна комісія по формуванню Державного бюро розслідувань в середу 18 жовтня нарешті визначила спеціаліста поліграфа, який буде проводити перевірку на поліграфі фіналістів конкурсу на зайняття посади Директора ДБР та його заступників.

Відзначу, що розрив між етапами конкурсу становив понад 6 місяців через відсутність протягом цього часу Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України 11.05.2017 р. №449 (набрала чинності 14.07.2017). Таке тривале очікування змусило багатьох експертів заговорити про зрив конкурсу.

Серед трьох рекомендованих Консультативною місією ЕС в Україні кандидатів комісія одноголосно визначила Морозову Тетяну Романівну, віце-президента Всеукраїнської асоціації поліграфологів, доктора психологічних наук (тема дисертації присвячена обґрунтуванню та розкриттю алгоритму психологічного забезпечення національної безпеки за допомогою поліграфа), яка провела понад 2500 поліграфних перевірок в рамках розкриття та розслідування злочинів і забезпечення кадрової безпеки.

Тетяна Морозова є одним з найкращих поліграфологів України. Вона була одним із ініціаторів і розробників першого та по нині діючого в Україні нормативного документу з питань використання поліграфа, що затверджений Міністерством юстиції України - Інструкції щодо застосування комп'ютерних поліграфів у роботі з персоналом органів внутрішніх справ України (затверджено Наказом МВС України 28.07.2004 №842). У 2009 р. розробила першу в Україні програму підготовки поліграфологів у рамках післядипломної освіти на базі вищого навчального закладу.

Конкурсній комісії до початку тестування ще потрібно найближчим часом затвердити завдання поліграфологу, а також погодити перелік запитань для проведення дослідження, які має розробити Тетяна Морозова.

На засіданні Конкурсної комісії також було озвучено, що спеціаліст зможе протестувати два кандидата в день. Тобто для тестування всіх 19 кандидатів знадобиться 10-12 днів.

Згідно законодавства результати дослідження на поліграфі є конфіденційною інформацією і не підлягають оприлюдненню, проте будуть враховуватись членами Конкурсної комісії під час визначення переможців конкурсу на зайняття посади Директора ДБР та його заступників.

Додам, що "запуск" перевірки на поліграфі є виходом на фінішну пряму для Конкурсної комісії перед обранням кандидатури Директора ДБР.

Крім цього, важливо нагадати, що рівно за місяць, 20 листопада цього року, вводиться в дію норма КПК щодо підслідності Державного бюро розслідувань.

Вже давно писав про дедлайн 20 листопада. До прикладу у газеті Дзеркало тижня: https://dt.ua/internal/derzhavne-byuro-rozsliduvan-chi-mozhliva-istoriya-uspihu-254239_.html

Без внесення змін до кодексу прокуратура з цього дня буде позбавлена можливості розслідувати будь-які нові злочини. Проте ДБР ще не функціонує, а це означає, що розслідування великої частини резонансних злочинів високопосадовців, суддів та правоохоронців можуть просто не здійсюватись або здійснюватись без правових підстав.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику