Цензор.НЕТ

02.03.18 12:36

Перший документ у житті: легко, доступно, швидко

Поява на світ дитини - найважливіша подія в кожній родині. Цілком зрозуміло, що про формальну сторону справи батькам хочеться думати в останню чергу. Насамперед, мова йде про державну реєстрацію малюка, завдяки якій дитина вперше і на все життя опиняється у полі правового захисту своєї батьківщини.

Одразу зауважу, що батькам не варто затягувати із оформленням свідоцтва на дитину. Їм дається рівно місць, аби зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини. По закінченні цього терміну вони можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності та будуть вимушені сплатити штраф - від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Погодьтеся, що уникнення простих формальних процедур того не варте. Тим паче, що тепер зареєструвати дитину стало набагато легше - віднедавна свідоцтво про народження малюка можна отримати відразу ж у пологовому будинку. Послуга щодо прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва сьогодні діє в усіх областях України та у місті Києві.

Нагадаю, що пілотний проект отримання свідоцтв у пологовому діє з вересня 2015 року. До кінця 2015 року до сервісу підключилися в усіх обласних центрах, а з 23 лютого 2016 проект перестав бути пілотним - до ініціативи почали підключатися пологові районного рівня. Наразі він поширився на 471 медичний заклад. Загалом з початку проекту вже 263 255 батьків отримали свідоцтво про народження, не виходячи з медичної установи. Фактично, сьогодні кожне четверте свідоцтво отримуються у пологовому будинку.

Зупинюсь детально на деяких важливих аспектах процесу реєстрації.

По-перше, заявниками можуть бути як батьки дитини, так і інші особи, якщо перші з якихось причин не в змозі зареєструвати народження дитини.

По-друге, державна реєстрація проводиться з одночасним визначенням походження дитини.

 

За загальним правилом, якщо дитина народилася у зареєстрованому шлюбі, вона походить від подружжя, тобто дружина записується матір’ю, а чоловік батьком. Однак, життя складається у всіх по-різному. Тому існують і винятки:

По-третє, разом з визначенням походження дитини відбувається присвоєння їй імені, прізвища та по батькові. Тобто батьки до подачі документів вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем малюка.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. При цьому, якщо батьки мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Вони можуть присвоїти дитині також подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх власних.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. У випадку, коли жінка не перебуває у шлюбі та відсутнє добровільне визнання батьківства, ім’я дитині надає матір. Поряд з цим, дитині може бути дано не більше двох імен. Виключення становлять лише звичаї національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі. Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

 І по-четверте, для отримання свідоцтва разом із заявою про державну реєстрацію народження (усною або письмовою) необхідно надати наступні документи:

Аби створите ще більш комфортні умови для батьків, додатково у пологових будинках України відбувається реєстрації місця проживання новонародженого. Наші працівники, що працюють у медичних установах, без жодних проблем приймуть відповідні документи для реєстрації місця проживання малюка. Фактично, нині за сучасною європейською процедурою вже проведено 49 785 таких реєстрацій по всій Україні.

В результаті цих новацій батьки новонароджених тепер забезпечені повним пакетом послуг, які дозволяють виконати всі юридичні формальності, пов’язані з народження дитини, не виходячи з медичної установи. Тож, шановні батьки, заощаджуйте свій дорогоцінний вільний час і користуйтеся  сервісами Мін’юсту. Адже ми їх впроваджуємо саме для вас.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику