Цензор.НЕТ

20.04.18 19:03

#6052. НУ ЩО, ПІДПИСАВ ЧИ НІ?!

З таким питанням від військовослужбовців я прокидаюся і лягаю спати останні кілька тижнів. З нього починають свою роботу і закінчують оператори Гарячої лінії "Юридичної Сотні".

"Чи підписав Президент України Закон #6052, який дозволяє військовослужбовцям, які відслужили необхідні строки, звільнятися"? Це питання цікавить всіх: як тих, що набули права на звільнення, так і тих, хто звільнятиметься у майбутньому.

Нагадаю, що 05 квітня Верховна Рада з другої спроби таки ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби). За – 231.

Ця подія була дуже важливим знаком для всіх військовослужбовців, які продовжують проходити військову службу та не знають дату свого звільнення , хоча переслужили всі можливі строки (і строк контракту, і визначені законом строки). Це був ще один крок на шляху до вирішення цього питання.

Для того щоб процес звільнення був запущений, потрібно, щоб закон вступив у свою законну силу.

Відповідно до законодавчої процедури (стаття 94 Конституції України) прийнятий Верховною Радою Закон підписує Голова Верховної Ради України і невідкладно направляє його Президентові України.

Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

Сьогодні пройшло вже 15 днів з дати ухвалення даного Закону, але за повідомленням веб-порталу Верховної Ради, Закон за цей час не був направлений до Президента, а все ще готується до підпису Голови Верховної Ради. З чим пов’язаний такий довгий процес підготовки на підпис невідомо, але потрібно відзначити, що допоки Президент не отримав даний Закон, відлік 15-денного строку для його підписання не розпочався.

Пропоную розглянути процедуру підготовки на підпис Закону. Вона чітко виписана у статті 130 Закону України «Про регламент Верховної Ради. Там читаємо наступне.

«Текст закону, прийнятий Верховною Радою, не пізніш як у десятиденний строк оформляється головним комітетом, візується головою комітету та керівником секретаріату цього комітету чи особами, які виконують їх обов'язки, керівником юридичного підрозділу та керівником підрозділу, на який в установленому порядку покладено функцію з оформлення на підпис Голові Верховної Ради України прийнятих Верховною Радою актів, і подається на підпис Голові Верховної Ради України. Якщо текст закону завізований із зауваженнями, вони разом із текстом закону подаються Голові Верховної Ради України».

Отже, даний закон мав бути поданий на підпис Голови ВР в період з 05.04.2018 по 15.04.2018.

Читаємо далі:

«Голова Верховної Ради України підписує поданий на підпис закон не раніше двох і не пізніше п'яти днів з дня його подання, крім випадків, передбачених цим Регламентом».

Отже, враховуючи вище зазначені норми, найпізнішою датою підписання Головою ВР прийнятого Закону відповідно до законодавчої процедури має бути 20 квітня 2018 року.

Нагадаю, що станом на вечір 20.04.2018 р. прийнятий Закон все ще знаходиться у стадії підготовки до підпису Голови ВР та не поданий на розгляд Президенту.

Останні оновлення 11:00 23.04.2018 р.

Сьогодні , 23 квітня, Голова Верховної Ради підписав Закон #6052 і направив його на підпис Президенту.

Після отримання Закону Президент матиме 15 днів для його підписання або відхилення (право вето з поверненням до Верховної Ради).

Дуже сподіваюся, що вже найближчі дні Закон буде передано на розгляд Президенту і після його підписання він набуде чинності. Військовослужбовці отримають право на звільнення, і дане болюче і дратівливе питання зійде з порядку денного.

P.S. Всі роз'яснення щодо порядку звільнення з військової служби відповідно до ухваленого Закону буду надавати лише після набуття ним чинності та офіційного опублікування. Зберігаємо спокій. Чекаємо на підписання.

Антон Красов, правозахисник, юрист ВГО «Юридична Сотня»

https://www.facebook.com/anton.krasov

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику