Цензор.НЕТ

10.10.18 09:41

Кілька простих тез про вибухи біля Ічні


Факт вибухів на складах біля Ічні та думки і і коментарі в інформаційному просторі щодо цієї події змусили і мене відрефлексувати їхню суть з позиції влади, громади і виборів.

Отож, кілька простих, коротких, майже очевидних висновків про вибухи в Ічні.

1. ВІЙНА ТУТ. Більшість громадян України вважають, що війна в Україні відбувається на сході України або на Донбасі. Насправді, війна В УКРАЇНІ. Вона тут  і зараз. З усіма можливими наслідками. Суспільство має розуміти це і бути готовим до різних ситуацій, мати чіткі алгоритми дій.

2. Факт війни ні в якому разі не може бути поясненням  всіх подій. Особливо для влади. Щоб перемогти у війні, потрібно шукати проблеми в собі і знаходити ресурси для покращення власних позицій.  Протягом останніх кількох років вибухи на складах відбуваються не вперше, а вчетверте. А це означає, що незважаючи на саму причину вибухів (халатність чи диверсія), існує системна проблема з безпекою на таких складах. Системної роботи явно не вистачає. Хоча експерти попереджали про таку небезпеку. Усвідомлюю, що безпека стратегічних об'єктів не є простою справою, але потрібно ставити ціль її покращувати, залучаючи нові технічні інновації.

3.  Активна виборча кампанія вже триває. Чим ближче до виборів, тим складніше буде відділити політично заангажовані коментарі з явною чи неявною підтримкою конкретного кандидата від  раціональних і незалежних  експертних аналітичних висновків з різних тем суспільного життя. Однак не треба забувати , що вибори закінчуються, а завдання з безпеки і оборони України при цьому лишаються і тривають щоденно. При цьому кандидати в Президенти, претендуючи на роль Верховного Головнокомандувача, зобов'язані на зустрічах і телеефірах, окрім загальних фраз, відповідати на чіткі актуальні питання. Одне з них - яким чином забезпечити охорону і безпеку військових арсеналів. Тоді наші шановні кандидати будуть вимушені думати над цим і шукати бодай якісь відповіді для себе і виборців. За умови, що активні громадяни і журналісти такі питання їм ставитимуть.

Антон Красов,

правозахисник, суспільний оглядач

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику