Цензор.НЕТ

30.10.18 12:50

Обіцянка знань і свободи в соцмережах може бути пасткою

соцсети

Напередодні виборів в Бразилії WhatsUp заблокував більше 100,000 акаунтів за розповсюдження передвиборчого спаму та фейків. Facebook теж підчищали.

Більшість заблокованих так чи інакше знаходилися у фарватері кампанії Болсонару.

Болсонару все одно переміг. Ліберали журяться. Ринки тішаться. Бо Болсонару економічний ліберал та різкий ідеологічний консерватор.

Washington Post вдарила боляче по Facebook статтею про те, як компанія проігнорувала інформаційні атаки на Україну та в інших країнах. На цю ж тему зробили двосерійну документалку, щоб зробити Цукерберґу ще більш боляче.

Facebook клянеться, що все усвідомив і більше так не буде.

Тwitter відмовляється від "Уподобати". Їх закликають відмовитися і від "Ретвіт".

Інвестори соцмереж розмірковують, щоб відв’язати показник приросту користувачів від оцінки бізнес-ефективності. Це значить, що гонитва за новими користувачами перестане буде нав’язливою ідеєю. А отже, можна буде думати про якість, а не кількість.

Все це добре. Але занадто повільно. З такими темпами пробудження платформ можна встигнути зманіпулювати купою виборів, влаштувати декілька злочинів проти людяності, остаточно довести до ручки лібералізм і зрештою отримати світ в стилі кібер-панк нуар.

А так добре все починалося - більше спілкування, більше спільнот, більше свободи, рожеві кульки з нагоди річниці у ФБ і все таке.

Обіцянка знань і свободи може бути пасткою. Навіть якщо говорити про це немодно.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику