Цензор.НЕТ

06.11.18 17:45

Податок на виведений капітал: що це дасть і чому це важливо

У податковій політиці повинна бути ідеологія. Ідеологія блага для економіки, а значить – для народу України.

Бізнес працює там, де вигідно. Це аксіома. Відповідно, завдання будь-якої сучасної держави у тому, щоб бізнес хотів, а головне – міг працювати.

Має бути вигідно і бізнесу, і державі. Насправді, у цьому завдання уряду: зробити все, щоб працювати в Україні для бізнесу, і не тільки українського, стало реальним вибором, бізнес-рішенням. Все просто.

Нашій державі, економіці, потрібна нова податкова політика - сьогодні ії просто немає, потрібен новий Податковий кодекс.

Я не зупинюсь і буду повторювати це, скільки буде потрібно. Готовий брати участь від початку цього процесу і до завершення. Тому що це реально потрібно країні, людям. Це велика робота, яку потрібно робити, незважаючи на вибори, кон’юнктуру і політичні нюанси.

Тим часом, є інструменти, які працюватимуть одразу. Коли Трамп починав податкову реформу, широка публіка мало того, що не сприйняла його ініціативу. Експертне середовище, яке би мало розуміти реальні перспективи непопулярних для політка рішень, продукувало тони скепсису і негативні прогнози. Життя ж показало, що насправді важливо і працює. Непопулярні рішення залишаються такими на початку. Але дають результат. Одне з таких – введення податку на виведений капітал.

Чому?

Перше. Отриманий бізнесом прибуток залишається в бізнесі. Компанії платитимуть податок тільки з розподіленого прибутку, який у вигляді дивідендів чи інших благ спрямовується власникам. Логіка проста: бізнес повинен працювати, заробляти, розвиватись і самостійно вирішувати, на що витрачати прибуток. А не думати, як сховати зароблене. Це шлях до принципово інакших відносин між державою і бізнесом, заснованих на довірі.

Друге. Просте і зрозуміле адміністрування + менше перевірок. Підприємці працюватимуть без “мінімізації витрат” і “подвійної бухгалтерії”. Те, чого так прагне весь бізнес в Україні всі роки незалежності.

Третє. Таке рішення дасть сигнал інвесторам – можна приходити в Україну. Далі – повноцінна податкова реформа.

Що може бути проти ПнВК? Очевидно, що прямі математичні втрати бюджету будуть. Приблизні оцінки – 40 млрд гривень. І тут ми маємо зрозуміти головне. В тому і є завдання уряду держави: ухвалювати стратегічно вагомі рішення і знаходити компенсатори для полегшення економічних струсів.

І ще одне. Як на мене – головне. Подібні рішення, які реально важливі і актуальні для економіки, потрібно робити з повним розумінням відповідальності. Кожен підприємець знає: коли ти точно знаєш, чому ти щось робиш, ти обов’язково знайдеш можливості і варіанти, щоб все спрацювало. Якщо задача уряду у тому, щоб запустити економіку – значить потрібно лобіювати, активно інформувати громадськість про такий важливий крок, як введення ПнВК. Шукати і знайти, чим компенсувати втрати бюджету у найближчій перспективі. Комунікувати із бізнесом, щоб всі знали, що і коли відбувається, що буде і чого чекати. Просто треба брати на себе відповідальність і реально працювати.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику