Цензор.НЕТ

07.11.18 13:36

Про ліквідацію наслідків війни

Про ліквідацію наслідків війни

Вчора увечері Верховна Рада все ж продемонструвала згуртованість навколо важливих гуманітарних проблем. У першому читанні прийнято проект закону 9080-1 про протимінну діяльність в Україні. Проект дозволить ефективно та швидко здійснити гуманітарне розмінування територій, забруднених мінами.

Гуманітарне розмінування - це діяльність, яка відповідно до міжнародних стандартів (IMAS) проводиться лише в межах територій, звільнених від анексії та окупації. Ухвалення країною, яка веде боротьбу проти агресора, законів з гуманітарних питань є маркером наближення перемоги у такій боротьбі. Це підтверджує, що на частині території відновлено контроль органів державної влади України, і тепер нам слід робити системні кроки для її реінтеграції.

Парламент уже зараз турбується про запровадження правил гри для суб’єктів господарювання, які будуть залучатись до обстеження, маркування та складання карт територій, очищення забруднених територій від мін, інформування та навчання населення, надання допомоги постраждалим особам та здійснення їх реабілітації. Проектом також запропоновано механізми отримання донорських коштів для фінансування таких робіт та прозору систему розпорядження ними.

Проект 9080-1 є розробкою робочої групи Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, до складу якої входять також експерти іноземних партнерів України (Посольств США та Великобританії, представництва НАТО в Україні, Консультативної місії ЄС, ОБСЄ). Як секретар Комітету висловлюю вдячність партнерам за системну допомогу під час розробки нами проектів законів як у вигляді консультативних висновків, так і у вигляді офіційних листів на підтримку наших зусиль. Комітет і надалі буде діяти проактивно задля реформування сектору безпеки і оборони. Найближчим часом заплановано забезпечити прямий імпорт озброєння в інтересах української армії; розробку проектів законів про парламентський комітет, до повноважень якого буде віднесено питання контролю за діяльністю розвідувальних та правоохоронних органів та про розсекречення частини закупівель за оборонним замовленням з метою відновлення принципів конкуренції в оборонному секторі.

З прийняттям законопроекту реєстр. №9080-1 ми наближаємось до європейських та євроатлантичних цінностей, головною з яких є людина, її права та свободи. І я не маю сумнівів, що Україна стане і повноцінним членом Європейського Союзу, і частиною НАТО. А в межах окупованих територій замість табличок з написами «Стоп - міни!» з’являться інші написи: «Перевірено – мін немає».


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику