Цензор.НЕТ

07.11.18 16:43

Світла пам'ять Катерині Гандзюк

киев,акция,гандзюк

Я, мабуть, ніколи не почувалася настільки шизофренічно.

Ми з колегами давно і всерйоз займаємося темою переслідування громадян України в окупованому Криму та Російській Федерації і намагаємося говорити про це в тому числі на міжнародному рівні. Колись більш вдало, колись менш, десь - із конкретними результатами, а десь просто щоб люди розуміли принамйні, що проблема є.

Але що робити, коли на фоні незаконного переслідування країною-агресором, громадян України, активістів калічать та вбивають в Україні і ці випадки очевидно не розслідуються?

Якраз напередодні дуже насиченого для нас дня понеділка, коли ми мали зустрічі в Лондоні із британським МЗС та депутатами британського парламенту, які активно підтримують Україну, з'явилася інформація про те, що померла Катерина Гандзюк. Що Її вбили.

Шок, обурення, ненависть.

Посольство України у Великобританії доклало великих зусиль, аби організувати зустрічі для нас у Лондоні і аби вони були продуктивними з точки зору покращення становища та звільнення "бранців Кремля". І я справді дуже вдячна їм за це. Важливо, що в таких питаннях партнерство між ГО та урядом - можливе.

Але. Я особисто не можу ефективно та переконливо говорити про переслідування громадян України в РФ та Криму (які, часто, як відомо, супроводжуються тортурами, жорстоким і нелюдським поводженням), доки громадян України, активістів вбивають та калічать в Україні, а ці вбивства належним чином не розслідуються або розслідуються тільки з-під палки громадянсткого суспільства.

Я, звісно, передавала звернення від українських НУО з проханням до західних урядовців вимагати від України покарати замовників убивства Катерини, але постійно було відчуття недосказаного, ком у горлі, докори сумління...

Що важливіше - говорити про тих, кого вбиває та калічить мафіозна держава Росія? Чи про тих, кого вбиває та калічить кримінально-ментовська система, яка досі має дуже потужні позиції в Україні?

Я не знаю.

Світла пам'ять Катерині Гандзюк.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику