Цензор.НЕТ

08.11.18 18:18

Вперше в Україні висаджено Алею життя

Вперше в Україні висаджено Алею життя

В столиці України започатковано нову європейську традицію – вшановування донорів, які врятували життя. Символічна Алея життя створена на території Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Участь у заході взяли ті українці, які вже живуть із донорським органом чи стовбуровими клітинами: Андрій Дубик, Ігор Остапчук, Наталія Омельчук, Артем Мархай, Анастасія Хохлова, Олександр Саливон, Владислав Гутник, Ольга Волтовська, Євген Мальцев, Денис Кушнір. А також до заходу приєдналися відомі телеведучі, зірки шоу-бізнесу: Наталія Бучинська, Андрій Данилевич, Дмитро Андрієць, Інна Силантьєва, Світлана Вишня; народні депутати Валерій Дубіль та Сергій Шахов.

Алея – це символ зародження нового життя, яке стало можливим завдяки людській жертовності. Українці, які вже живуть із донорськими органами таким чином вшанували і подякували тим, хто став для них порятунком.

Подібні акції проводять у всіх країнах світу, де розвинута трансплантація. Нещодавно Алея життя з’явилась і у Молдові, де цього року проводили Європейський День донорів органів. У багатьох клініках світу також існують стіни пам’яті, де пишуть імена кожної людини, яка після смерті стала донором. Таким чином суспільство висловлює подяку за врятоване життя. Уперше, подібне вшанування пам’яті пройшло і в Україні.

Організаторами акції виступили ГО «Національний рух «За трансплантацію» та головний лікар КМЛШМД Олександр Ткаченко. Відкриваючи офіційну частину заходу, ми зазначили важливість побідних акцій для всього українського суспільства. Адже у нашій країні, на жаль, трансплантологія розвивається надто повільно, хоча порятунку потребують тисячі українців. Символічна Алея життя має стати місцем, де кожен, хто втратив близьку людину, зможе знайти спокій. Висаджені дерева – це яблуні, які щовесни цвістимуть, щороку приноситимуть плоди. Цим самим символізується вічне життя.

«У планах нашої громадської організації, створити подібні алеї і в інших містах України. В Києві  було висаджено 14 дерев. І ми сподіваємося, що кожного року українці, які отримали шанс на життя, садитимуть дерево на Алеї життя, в подяку тому, хто став для них рятівником.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику