Цензор.НЕТ

14.11.18 15:58

Вибори: над прірвою в ОРДЛО

выборы,ордло

Завершилися "найнесподіваніші" вибори у невизнаних республіках на сході України.

"Сенсаційними" переможцями виборів стали:

- в "ДНР" Денис Пушилін (60,9% голосів), в.о. керівника "ДНР" після смерті Захарченко.

- в "ЛНР" Леонід Пасічник (68,4% голосів), в.о. "Голови ЛНР" з листопада 2017 року, після того як колишній лідер "республіки" Плотницький втік до Москви.

А тепер кілька цікавих фактів.

1) На вибори у "ДНР" балотувалися "народний губернатор" "ДНР" Павло Губарєв і колишній голова "Ради безпеки" республіки Олександр Ходаковський.

Обидві кандидатури були різко відхилені: Губарєва не зареєстрували, а Ходаковського взагалі не пустили до "ДНР", оскільки в’їзд на територію "республіки" йому заборонили ще за "часів Захарченка".

Це пов'язано з тим, що російське керівництво вирішило впливати на Україну вже не військовим методом, а політичним. Мовляв, бачите - всіх засуджених терористів вже немає, залишилися тільки прості люди, лікарі, вчителя, шахтарі, трактористи. І якщо раніше Україна не йшла на переговори через наявність серед представників "ДНР" осіб, які закликали до знищення України як держави, або власноруч стріляли і вбивали українських громадян – зараз в "новому керівництві" таких немає.

Саме через це РФ нишком прибирала і прибирає одного за іншим усіх осіб усіх знакових або добре знаних по обидві сторони фронту осіб.

Також цікаво, що на тлі війни мають бути популярними воєначальники, "герої оборони" тощо. Але серед кандидатів на "першу посаду" та в списках "партій" (чи як їх ще називають "громадські рухи") катма.

Єдиним винятком є Денис Пушилін, який дуже тісно залучений у Мінський формат. Він також може втратити свою цінність на новому етапі російської політичної гри. Тоді є вірогідність, що Денис розділить долю Захарченка та інших "героїв Донбасу".

Для України це означає, що нам будуть нав'язувати, і нав'язувати вкрай жорстко, прийняти назад ОРДЛО у тому форматі, в якому воно є зараз. І не виключено, що до тиску підключиться і Захід, якому глибоко начхати на ситуацію в Україні в цілому, аби тільки цей галас припинився. І ще, не варто забувати, що в такому випадку у нас особливо можливості повиступати не буде. Випрохали у МВФ 7 млрд. доларів під кредит 10%? Тепер треба повертати. Якщо не грошима (а вони нам найближчим часом не світять), так натурою.

Єдина надія на те, що конфлікти (справжні, а не ті демонстративні, які ми бачимо з екранів телевізорів, з "недосанкціями" та політиками, що лають одне одного) між РФ і США не завершаться найближчим часом і нас не віддадуть як розмінну монету. А у українського уряду вистачить мізків і політичної волі прийняти правильні та ефективні рішення, не залишаючи ситуацію на призволяще.

2) Створення ілюзії чесної боротьби. На "президентських перегонах" у псевдореспубліках виразно виділяються лідер виборів і друге місце (яке, звісно, до першого дуже сильно не дотягує, але і разюче обходить інших претендентів). Якраз це і створює в очах громадськості ілюзію вибору.

Ось так на "виборах ДНР" друге місце зайняв Храменко Роман з 14,2%, а в "ЛНР" - Коваль Олег з 15,35% голосів виборців.

Те саме стосується і партійних виборів. У "ДНР" лідирує Громадський рух "Донецька Республіка" - 72,5%, а на другому місці "Вільний Донбас" - 26,1%.

У "ЛНР" перше місце забирає Громадський рух "Світ Луганщині" - 74,28%, а "Луганський економічний союз" має 25,05% голосів виборців.

У обох випадках лідируючі партії не набирають конституційної більшості в 75% і знову створюється відчуття що від вибору населення щось залежить.

3) На "виборах" був присутній ряд іноземних спостерігачів: 2 російських сенатора і 6 нардепів Держдуми (ну це не дивно). А також ряд європейських політиків: депутат парламенту Бельгії Ян Пенріс, колишній міністр оборони Греції Костас Ісіхос, колишній італійський сенатор, соратник Сільвіо Берлусконі Антоніо Рацці, колишній міністр транспорту Франції Тьєррі Маріані, колишній голова французької делегації в парламентській асамблеї ОБСЄ Мішель Вуазен. За словами європейських представників, вибори пройшли "активно, позитивно і демократично". Окремо варто відмітити слова Костаса Ісіхоса, який сказав, що усі європейські країни підтримують "республіки" у своєму волевиявленні і що ніякого порушення Мінських домовленостей він у цих виборах не вбачає.

І це незважаючи на факт, що 30 жовтня на засіданні Радбезу ООН країни-учасники, зокрема, Бельгія і Франція, назвали ці вибори незаконними і такими, що суперечать Мінським угодами.

Тож виникає запитання: чи внесе Україна даних осіб до списку санкцій? Чи оголосить їх у розшук в Інтерпол за пособництво терористам в організації нелегальних виборів на нашій території?

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику