Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Протезна епідемія (частина перша)

562 2
Протезна епідемія (частина перша)

Суглоб почав набрякати за три тижні після операції. Але не стегновий, прооперований, як очікувалося, а гомілковий. Аналізи взяли. Але доставку до лабораторії затримали на три доби. Вони не показали жодних відхилень. І лише потім, вже у Києві, лабораторія виявила низку причин одразу. Серед них зараження двома смертельно небезпечними збудниками хвороб: фекальний ентерокок (збудник сепсису) та гепатит-С.


(висновки двох лабораторій)

Дізнавшись про результати аналізів з одразу двох лабораторій Києва, хірург "послав" пацієнта замість пояснень. Дослівно, у переказі, це звучало так:

- Значит так! Едете в Киев. Мой телефон забудьте. Ваш я заблокирую...

Це, якщо коротко, та історія, яку я почув. І виглядало б це маячнею, якби не два факти: наявність медичних документів, що повністю підтверджують слова постраждалого, та ім‘я хірурга-ортопеда - Вадим ШЕВЧЕНКО. Було іще одне підтвердження: місце проведення операції - Черкаська обласна лікарня, ортопедичне відділення. Я вже бачив схожу інформацію і схожі факти.


(виписки з Черкаської областної лікарні та лікарні № 15 м. Києва)

І останньою, справді вражаючою новиною було те, що Вадим ШЕВЧЕНКО відкриє власну клініку і навіть отримає під це грант з ЄС. Про це ще поговоримо. А поки про операцію.

Протезування суглоба — це не лише медична процедура. Це чіткий документообіг, що завершується видачею паспорта на протез. Це правило не має винятків і не передбачає ксерокопій або електронного посилання на сайт виробника. Тільки оригінал для пацієнта. Дублюючий — для хірурга — лишається у клініці. Тепер увага! Завідувач ортопедичним відділенням — по факту це вже приватна клініка, що займає поверх Черкаської обласної лікарні — не видає паспорти на протези! Замість них (на вимогу пацієнта) видаються ось такі ксерокопії.


(ксерокопія, що видається на протез замість паспорта)


(так виглядають паспорти і вкладиші, якщо вони оформлені без порушень, а протез не китайський)

Тобто що саме він поставив пацієнту — невідомо. Невідомі також: виробник, дати випробувань та медичні висновки щодо зразка. Це на додачу до низки збудників (виявлені ще не всі), які прооперований отримав в операційній. До операції він був здоровим!

(доопераційні аналізи)

А тепер трохи про чисельність потенційних постраждалих. Вадим ШЕВЧЕНКО пропускає через свою операційну (операційні) до десяти (!) людей на добу. Ми маємо встановлений факт наявності у його відділенні (приватній клініці) таких інфекцій, як збудник сепсису та гепатиту. Це означає, що медперсонал фізично не встигає провести знезараження приміщення та інструменту. Є інший варіант — свідоме ігнорування санітарно-епідеміологічних норм. Тоді ми можемо мати справу із фактом (навіть низкою фактів), передбачених статтею 131 Кримінального Кодексу України.

Стаття 131 КК України (Неналежне виконання професійних обов’язків, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби)

  1. Неналежне виконання медичним, фармацевтичним або іншим працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного ставлення до них, що спричинило зараження особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, — карається обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
  1. Те саме діяння, якщо воно спричинило зараження двох чи більше осіб — через операційні Вадима ШЕВЧЕНКА, нагадую, проходить до десяти осіб на добу, — це

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

За ст. 131 можуть бути кваліфіковані, зокрема, такі діяння: використання нестерильних, належним чином непродезинфікованих медичних інструментів та незабезпечення керівництвом закладу охорони здоров'я персоналу цього закладу необхідними засобами захисту згідно із встановленими Kабміном переліком та нормативами.

Тобто якщо мова йде про зараження ентерококом (!) — сам факт появи цієї інфекції в крові пацієнта є доказом злочину, передбаченого цією статтею. А завершеним злочин є з миті зараження. У даному випадку це день проведення операції. Якщо про гепатит-С, то мова йде про смертельно небезпечну інфекційну хворобу.

Цікаво, що медичні злочини знаходяться у розділі другому Кримінального кодексу України. Тобто це злочини проти життя та здоров‘я особи.

Йдемо далі. У знаного хірурга немає жодного сумніву у своїй безкарності. Принаймні він відкрито нахамив пацієнту, який сплатив йому за операцію. З іншого боку, Вадим ШЕВЧЕНКО нічого і не втратив. Оскільки операція проводиться за умови 100% передплати, що складає до $4000 (до чотирьох тисяч доларів) за протез, по курсу НБУ на день угоди. Конкретно у цьому випадку було сплачено ₴92 000 (дев’яносто дві тисячі гривень) за протез і хірургію. Цікаво інше — жодних фінансових документів, передбачених законодавством, я не знайшов. Пацієнтів навіть не страхують, на випадок лікарської помилки чи ускладнень!

Пацієнт закупає т.зв. хірургічний набір, але зараження такою парою мікроорганізмів як ентерокок та гепатит-С можливе виключно через хірургічний інструмент. Оскільки операція проходіть під загальним наркозом, контролювати, чим саме оперують, пацієнт не може.

Мій особистий висновок: це навіть не десятий випадок претензії прооперованого. Бо лікар не просто не реагує на документальне підтвердження порушення медичних норм — він став "тефлоновим" для будь-яких претензій! Перед вами ще один фрагмент виписки, який він вручив пацієнту.

(виписка з лікарні)

З іншого боку, така поведінка неможлива без двох супутніх факторів. По-перше, без корупційної зацікавленості місцевих правоохоронців на обласному рівні. Заразити людину щонайменше двома збудниками, використовуючи протез невідомого походження! Це треба мати: доступ до чорного ринку медичних засобів, зв’язки у кримінальному та посадовому — в першу чергу правоохоронному — середовищі, і досвід використання цього всього.

По-друге, без співучасті посадовців Міністерства охорони здоров’я таке неможливо в принципі! Для початку, хірург лишився на посаді, маючи таку медичну історію! Це кого ж треба "столувати" у Міністерстві? А ще він заснував комерційне відділення на два поверхи у обласній лікарні. Для цього треба мати повну підтримку на рівні керівництва області. А чому воно підтримало? Далі — цікавіше: на якому ж рівні його підтримка? Враховуючи регулярні виїзди на міжнародні конференції ортопедів та факт підтримки у вирішенні питання із грантом на власну (!) приватну клініку… І жодного витоку в структури Євросоюзу, які надають гранти!

Поки невідома точна чисельність постраждалих. І як це стільки часу приховували?

На даний час людина є інвалідом.

(далі буде)