Цензор.НЕТ

19.11.18 09:39

Куди дрейфує Сербія?

вучич

Як би нам не сдавалось, що Сербське керівництво є проросійським, але воно, в особі президента Вучіча, зрозуміло безальтернативність інтеграції з ЄС. Після Македонії буде майже з усіх боків (окрім Боснії) оточене НАТО. Москва звичайно друг, але вона далеко, а от сусіди поряд. Тому необхідно буде шукати шляхи виходу з напружених відносин. Вже неодноразово аналітики відзначали, що Вучіч буде проводити проєвропейську політику, але на рівні риторики буде й далі казати про дружбу з "російськими братами". Ця показова риторика потрібна як для відносин з Москвою, так і для внутрішнього електорату.

Схоже в Москві це розуміють і починають готувати альтернативний сценарій відносин з Сербією. Лавров порівнює Белград з Києвом у 2014 і каже, що США і колективний Захід намагаються розіграти на Балканах такий самий сценарій, що й в Україні. Якщо ситуація розвиватиметься не на користь Москві то від цієї заяви Лаврова до "фашистов-бандеровцев" - один крок.

Зрештою, побачимо як розвиватиметься ситуація у майбутньому.

P.S. Ще одним свідченням в бік проєвпропейськості Вучіча - засудження ним Заяви Синоду Сербської Церкви по Косово та Метохії. Єпископат наговорив там низку показових речей, продемонструвавши свої мало приховані імперські фантомні болі. Вучіч закликав до реалізму та прагматизму. Короче в цікавий час живемо😎

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику