Цензор.НЕТ

19.11.18 13:11

Найвизначніший голос у Європі про Голодомор

інніцер

В 1932-33 роках Захід ледве встиг перевести дихання після найгіршої світової економічної кризи. Він хотів торгувати, економічно зростати та танцювати чарльстон. Був, щоправда, ще цей дивний націонал-соціаліст, який прийшов до влади в Німеччині, і цей вусатий комуніст, який правив безжальною рукою в Радянському Союзі. І були ці вперті чутки про мільйони людей, які нібито вмирали від голоду прямо в Європі. Хтось говорив про Україну, хтось про "південну Росію". Хто його зна, що там було насправді. Але більшість НЕ говорила. Кому були вони цікаві - ці чи то українці, чи то південні росіяни, які чи то вмирали чи то не вмирали від голоду на найбільш родючій землі світу.

І ось в цю прагматичну епоху Андрій Шептицький почав повідомляти по церковних каналах про мільйони загиблих. А австрійський інженер Александр Вінербергер надіслав до Відня фото людей, померлих від голоду прямо на вулицях Харкова. І ось цей самий кардинал Інніцер замість того, щоб похитати головою, поцокати язиком і зайнятися своїми справами - почав бити в набат. Створив "Міжконфесійний і міжнародний комітет допомоги територіям Радянського Союзу, що постраждали від голоду". Скликав засідання представлених у Відні релігійних конфесій (відгукнулися всі - і верховний рабин, і глави вірменської, румунської, сербської громад - лише російська православна церква не прийшла). Почав збір коштів та харчів. Очолив спеціальний комітет у Лізі Націй. Це був найвизначніший голос у Європі, кому не було байдуже. Один християнський лідер, якому було діло до людських страждань.

Потім був прихід Гітлера в Австрію. І Інніцер сказав, мовляв, якщо народ так хоче, то нехай і буде, головне щоб без кровопролиття. Але коли Гітлер почав вимагати, аби австрійські церкви визнали його як вождя, Інніцер сказав, що у християн лише один вождь - Христос. Чим перетворився на ворога націонал-соціалізму...

Ось такий він був - цей віденський кардинал Інніцер. Християнин у нехристиянську епоху. Кажуть, у Києві є ініціатива назвати його іменем вулицю. Це було би правильно.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику