Цензор.НЕТ

21.11.18 12:31

Про Дніпро, Січеслав і декомунізацію області

Сьогодні відзначаємо вже 5 річницю Євромайдану, а тому ще більш прикро від того, що пережитків радянщини й тоталітаризму країна, яка пережила й досі переживає стільки кривавих подій, позбувається неприйнятно повільно.

Я про декомунізацію та, на жаль, далі Дніпропетровську область.

У вівторок парламент провалив голосування за перейменування Дніпропетровської області. Забракло голосів депутатів - і насправді це ганьба!

Якщо за включення питання про перейменування Кіровоградської області вдалося набрати достатню кількість голосів лише з третього разу. То з Дніпропетровською областю взагалі не склалося.

Аргументи тих, чиїх голосів забракло – мовляв, місцеві мешканці не хочуть бути Січеславською областю, а Дніпровською.

Це дуже нагадало мені те, як перейменовували в липні 2016-го Кіровоград на Кропивницький… Насправді перейменування не хотіли певні політики, які маніпулювали свідомістю людей.

В епоху суцільного інтернету, щоб знати, не треба робити зайвих рухів. Просто загугліть і Вікіпедія вам розкаже, наприклад, що, хоч і неофіційно, але в 1917-1921 роках теперішній Дніпро вже був Січеславом. І жодних тобі відсилань до тоталітарного минулого, як у назв Катеринослав чи Новоросійськ.

Розповість і про те, хто такий Григорій Петровський, який до цього часу фігурує в назві такої важливої для України області. А був це «всеукраїнський староста», один з організаторів Голодомору, один із ініціаторів створення ВЧК, яка відповідала за фізичний терор на окупованих територіях колишньої Російської імперії.

«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців», - це сказав не я, а Довженко.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику