Цензор.НЕТ

26.11.18 13:12

Чи зірве ганебна агресія Росії демократичні процеси в Україні?

Можливо, бо під час війни громадяни мають не між собою воювати, а спільно, незалежно від політичних поглядів боронити Батьківщину. Але, якщо ескалації з боку нахабного російського агресора вдасться уникнути насправді запровадження військового стану не обов‘язково скасує вибори. Закон якраз каже протилежне : 
Якщо йти суто за законом, »запровадження воєнного стану НЕ СКАСОВУЄ І НЕ ПЕРЕНОСИТЬ вибори президента». Вибори мають відбутись у встановлений Конституцією строк, і воєнний стан на це не впливає.

Нижче по-пунктах:
- Дата проведення виборів Президента чітко визначена статтею 103 Конституції. За загальним правилом вибори проводяться " в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента". Виключення з цього правила допускається лише одне - у разі дострокового припинення повноважень Президента.

- Як видно, «Конституція не допускає можливості перенесення строку президентських виборів у зв'язку із введення воєнного стану». 
Але Закон про воєнний стан забороняє їх проводити.

- Виникає питання: чи може Закон про воєнний стан запроваджувати виключення з норми, встановленої Конституцією?
Відповідь на це питання знаходимо в рішенні Конституційного Суду від 30.10.1997: "винятки з конституційних норм встановлюються самою Конституцією, а не іншими нормативними актами".

- Отже, за будь-яких обставин, запровадження воєнного стану не змінює дати проведення президентських виборів.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику