Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Конфлікт в Азовському морі: вже зараз потрібно думати, як долати наслідки для української економіки.

163 1

Інтерфакс повідомляє, що курс найбільш ліквідних акцій українських компаній, які торгуються на зарубіжних майданчиках, знижується вранці в понеділок після нападу російських військових на українські кораблі в Керченській протоці. 

Конфлікт в Азовському морі – не тільки військова і політична загроза. Уже зараз потрібно думати, як долати наслідки для української економіки.

Перше. Буде складніше говорити з інвесторами. Ескалація конфлікту – це збільшення ризиків. Реальність, з якою потрібно працювати. Які інвестори будуть приходити в Україну за таких умов? Як забезпечувати захист активів, у тому числі на законодавчому рівні, у судах?

Друге. Більше зусиль потрібно спрямувати на залучення внутрішніх ресурсів. Один з таких – приватизація. В уряді заявили про високі шанси, що у 2019 приватизація нарешті відбудеться, тому що тепер є закон. У бюджеті закладено надходження від продажу держпідприємств на рівні 17,1 млрд грн. Цифра 17 млрд була у бюджетах 2015, 2016 і 2017. І жодного разу не виконувалась. У 2018 уряд підвищив очікувані доходи від приватизації до 21,3 млрд грн. Було би цікаво сьогодні, а не наступного року, побачити, скільки вдалося отримати з цього плану.

У планах уряду на наступний рік – продати близько 800 підприємств. Тобто щодня мають приватизувати 3-4 об’єкти. Чисто технічно віриться у це важко.

Більше 3 тисяч підприємств у державній власності. Велика доля з яких не приносить прибутку, отримує кошти з державного бюджету на підтримку, зарплати і т.п. З кожним роком вартість таких активів зменшується. Але тим більше продавати потрібно. Якщо є реальний ресурс залучити нехай не 17 млрд, а навіть менше – треба його використовувати. Щоб менше фіскального тиску було на бізнес.

І ще одне. Перерозподіл бюджетних коштів, збільшення податків та зборів – все це не запустить економіку, а значить не зробить її сильнішою. Потрібно робити повноцінну податкову, митну, пенсійні реформи, нарощувати ресурси всередині країни.

Українські акції в Лондоні та Варшаві дешевшають уранці в понеділок - Інтерфакс-Україна