Цензор.НЕТ

28.11.18 19:11

"ПОСПІШИШ – ЛЮДЕЙ НАСМІШИШ!", або воєнного стану ще не наступило!

урядовий,кур'єр

Воєний стан в Україні не введений, не дивлячись на те, що відповідний Указ Президента України оголошений ще 26.11.18 р, а сьогодні, 28 листопада 2018 року, ним підписаний Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".

Обгрунтування.

Відповідно до п. 6. ст. 5 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", - Указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України, офіційно оприлюднюється разом із законом щодо затвердження такого указу Президента України та набирає чинності одночасно з набранням чинності таким законом.

У Законі про затвердження Указу від 26 листопада 2018 року № 393 зазначається, що він вступає в силу з дня його опублікування.

Згідно із Указом Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" закони України оприлюднюються в офіційних друкованих виданнях: "Офіційний вісник України"; газета "Урядовий кур'єр". інформаційний бюлетень "Офіційний вісник Президента України" (вичерпний перелік).

Офіційна публікація підписаного Головою ВРУ і Президентом України Закону щодо введення воєнного стану очікується завтра, 29 листопада 2018 року, й таким чином саме з цієї дати починає діяти правовий статус воєнного стану.

Закон, який обмежує права і свободи громадян, не може мати зворотньої сили, тому ніяким чином дія воєнного стану не може поширюватись на 26, 27, 28 листопада 2018 року.

Воєнний стан почне діяти з дня опублікування Закону, тобто не раніше завтрашнього – 29 листопада 2018 року. Й у звязку з установленим 30 денним строком дії він у такому випадку закінчується 28 грудня 2018 року (хоча може бути скасований рашіше).

Чи повинен був Президент вказувати в Указі дату початку дії воєнного стану й дату його закінчення? Ні. Достатнім й правильним було вказати строк його дії й строк дії обмежень конституційних прав і свобод…

Неможливо ж передбачити коли саме з відведеного дводенного строку збереться Верховна Рада України, й скільки їй знадобиться часу для прийняття відповідного закону.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику