Цензор.НЕТ

30.11.18 11:32

Щодо ідей перекриття Босфору

сша,в,флота,(taylor),ffg-50,hazard,perry","oliver,"тейлор",босфор,военно-морского,проливе,тип,фрегат

Конвенція Монтрьо як відповіді РФ за Керченську протоку.

Хотів написати окремий детальний пост, але катастрофічно немає часу. Є більш важливі та вкрай нагальні справи. В наявних правових умовах це неможливо. Не витрачаймо час. Швидко порадився з тим, хто дуже добре знає цей предмет (Богданом Яременком, не просто тому що дипломат, а тому що ще й колишній генконсул в Стамбулі і представник України в в ОЧЕС). Ось до чого ми прийшли.

Конвенція Монтрьо дуже складна в мові і для розуміння. Зокрема для обчислення тонажності кораблів та суден і строків. Але про прохід військових суден дуже однозначна. Заборона може бути, якщо сама Туреччина відчуває загрозу для себе, якщо Туреччина у війні, для воюючих чорноморських країн. Для воюючих чорноморських країн – ми так розуміємо, що для усіх (інакше Туреччину втягнуть в конфлікт на чиємось боці).

Тому, якщо ми переконаємо турків, що ми у війні з РФ, вона перекриє протоки для обох сторін. І ми залишимось з тим, що є. Навіть без права на відвідування Туреччини або приходу нових кораблів з США чи від когось, де ще домовимось. Росіяни теж з тим, що є. А в них є набагато більше. Хіба що на бази повернуться ті кораблі, що зараз в Сирії. Чим усе це нам допоможе ми не розуміємо.

Для комерційних кораблів окремої держави перекрити протоки на основі Конвенції Монтрьо неможливо. Тим більше, що і сенсу немає.

Пропозиції "Майдану Закордонних справ" від 23 травня 2018 по санкціям проти азовських та чорноморських портів РФ за обслуговування морського трафіку до окупованого Кримського півострову - кращі і набагато більш реалістичні.

Таким чином – заклики до застосування Конвенції Монтрьо можна розцінити або як відволікання уваги, типу: ми щось робимо, дивіться - на святе замахнулись; або ж просто як привід для поширення освіти та інформованості на широкий загал, щоб багато людей хоча б її прочитали.

(Текст Конвенції)

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику