Цензор.НЕТ

05.12.18 12:52

OpenMarket розпочинає продаж майна банкрутів

Необхідно якнайскоріше імплементувати положення прийнятого Кодексу з процедур банкрутства. Це посилить захист прав власності, підвищить рівень привабливості економіки для інвесторів та посилить позиції України в міжнародних рейтингах.


Майно банкрутів та рейтинги

Розробка та впровадження ефективної процедури відновлення платоспроможності – запорука захисту прав інвесторів. Справа в тому, що ті, хто ризикує капіталом, вкладаючи його в нову справу, вимагають гарантій його повернення. Й за відсутності таких гарантій або різко підвищують відсотки за ризик, або й взагалі вирішують не ризикувати й не інвестувати в  країну.

Банкрутство – це визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як шляхом застосування ліквідаційної процедури. А з метою задоволення цих вимог, майно банкрута,  реалізується торгах.

Тож, продаж неплатоспроможного боржника майна є одним з головних етапів всієї процедури банкрутства. Справа в тому, що виручені гроші від продажу майна дають можливість виконати зобов’язання перед кредиторами. А потім, після повного задоволення вимог кредиторів, у разі наявності залишку засобів, підприємство може відновити свою діяльність.

Арбітражний суд визначає організацію, яка продає майно. Проте деякі торгуючі організації працюють неефективно. Вони не мають знань та організаційної спроможності для проведення справді конкурентних торгів.

Наслідком низької конкуренції є низька ціна. Звідси, коштів від торгів надходить замало, вимоги кредиторів задовольняються в незначній частині. А про відновлення діяльності підприємства навіть не йдеться.

За цією процедурою уважно слідкують міжнародні організації.  Адже відновлення платоспроможності боржника є серед 10 показників, за якими вимірюється рейтинг легкості ведення бізнесу (Doing business). 

Сумнівні торгівці

Починаючи з серпня цього року, коли ДП «СЕТАМ» виповнилося 3 роки, ми почали відповідати всім вимогам для електронного майданчика, який може проводити торги активами в процедурі банкрутства.  В результаті зустрічей з арбітражними керуючими по всій країні до нас для проведення електронних торгів звернулося аж 0 бажаючих.

Тоді ми почали відслідковувати оголошення в ЗМІ щодо відбору організаторів. І от, перший же відбір, де ми приймали участь показав чудовий результат: пропозиції, направлені в конвертах, містили пропозицію ДП «СЕТАМ» у розмірі 3%, а наші конкуренти з ТОВ СП Регіональний аукціонний центр погадали на кавовій гущі/сходили до ворожки/побачили видіння і запропонували аж 2,9%! Не дуже віриться в те, що це просте співпадіння.

Тоді ми вирішили познайомитись з таким потужним конкурентом, про якого до цього і не чули. Виявилось, що за адресою державної реєстрації (місто Дніпро, вулиця Січових Стрільців, 20) про таку компанію теж не чули!

 Про те, що торги навряд будуть електронними всі вже здогадались, бо в такої поважної компанії немає часу, щоб створювати якісь там сайти...

Сподіваюся, що таким креативним ліквідаторам-арбітражним керуючим новий кодекс більше не дозволить гратися з активами і інвестори зможуть повертати набагато більше коштів, ніж вони отримують зараз! А цю процедуру ми будемо відслідковувати до кінця. Щось мені підказує, що торги, які мають відбутися невідомо-де, будуть не дуже популярні і запропоновані активи продадуть за безцінь.

Надійний майданчик

На противагу сумнівним одноденкам з фейковою реєстрацією, “СЕТАМ” – це держпідприємство.

Ми є активним учасником нормативного забезпечення питання відновлення платоспроможності – фахівці підприємства входили до робочої групи по розробці проекту «Кодексу про банкрутство». Й ми повністю відповідаємо вимогам, які законодавство вимагає для цієї діяльності.

Наші переваги вже оцінили найбільші банки країни – «Раффайзен Банк Україна»,  “Укрексімбанк”, “ПриватБанк”, “Альфабанк Україна”, “ВТБ БАНК”, “ІндустріалБанк”, “РадаБанк”, “Чеський експортний банк”, “Укргазабанк” та “Ощадбанк”.  Ми продали банківського майна вже на понад півмільярда гривен.

Переваги ДП “СЕТАМ” над іншими торгівельними організаціями полягають  у тому що в нас набагато більше учасників, ніж у інших. Всього, з часу існування проведено 47 756 успішних торгів. При цьому, зростання ціни становить +11,0%, а дохідність - 4,8% . Всього учасників торгів - 250 402, з них 56 677зареєстрованих користувачів.

Openmarket першим в Україні впровадив криптографічну технологію Blockchain. Тож продаж майна захищений від людського фактору.  Й  в хід торгів ніхто не може втрутитися. А ситуація, за якої ліквідатор продає майно банкрута за заниженими цінами неможлива.

Сподіваюся, що імплементація положень Кодексу про банкрутство у життя посилить захист прав власності та допоможе економічному розвитку країни.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику