Цензор.НЕТ

05.12.18 14:35

ВОЮЄМО І ГОТУЄМОСЯ. НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА СВЯТО…

ВОЮЄМО І ГОТУЄМОСЯ. НЕ ЗВАЖАЮЧИ НА СВЯТО…

Напередодні Дня Збройних Сил України в Міноборони відбулися урочисті заходи та брифінг глави відомства Степана Полторака. Під час урочистостей кращих військовослужбовців нагородили урядовими й відомчими нагородами, відзнаками, грошовими преміями і цінними подарунками.

РІВЕНЬ ЗАГРОЗИ ВТОРГНЕННЯ НЕ ЗМЕНШУЄТЬСЯ

Під час спілкування із пресою Степан Полторак визнав, що російська воєнна загроза не зменшується, а навпаки, існує тенденція до її нарощення. Особливо яскраво це засвідчили останні події в Керченській протоці, Азові загалом, і на всьому українсько-російському кордоні зокрема. Ці виклики ставлять перед українським військом дуже відповідальні завдання. Не зважаючи на своє професійне свято, всі військовослужбовці, органи військового управління працюють над визначеними завданнями й перебувають у повній боєготовності.

–  Зараз відбувається передислокація з’єднань та частин і посилення небезпечних напрямків, триває організація взаємодії між центральними органами виконавчої влади і органами військового управління задля ефективної координації та роботи, – зауважив Міністр оборони України. – Сподіваюся, найближчим часом відбудеться ухвалення нормативних законодавчих актів щодо покращення спроможностей Збройних Сил у захисті нашої держави. В інший формат діяльності вже переходить військово-промисловий комплекс. Ми з’ясовуємо можливості нашої економіки і роботи окремих підприємств щодо збільшення обсягів постачання форменого одягу, паливно-мастильних матеріалів, продовольства. Необхідних запасів потрібно мати достатньою для того, щоб на випадок відкритої агресії Росії проти України ми могли ефективно захищатися.

УКРАЇНА МАЄ ЧИМ ВІДПОВІСТИ НА РОСІЙСЬКУ АГРЕСІЮ

Степан Тимофійович поінформував, що російська армія поблизу українського кордону збільшила чисельність свого особового складу на три батальйонно-тактичні групи. До речі, сюди ж наблизилася і частина рязанських десантників, яка брала участь у вторгненні до України у 2014 році.

Україна відповідає на агресію посиленням та ущільненням системи ППО країни. Тривають випробування нових модернізованих систем протиповітряної оборони, протикорабельних ракет «Нептун», які щойно завершилися. Тактико-технічні характеристики цих ракет підтверджено і навіть є можливість їх поліпшити.

–  Так само маємо чудові результати випробувань модернізованих ракетних комплексів С-125-2Д1, здатних знищувати як морські, так і надводні цілі. Триває робота з розширення можливості закупки озброєнь та техніки, її випуску, як в Україні, так і укладання договорів з нашими закордонними партнерами. Йдеться про розширення формату співпраці в питаннях поставок оснащення, озброєння й військової техніки, – поінформував очільник Міноборони. – Хочу переконати українців, що наші Збройні Сили напоготові й ми зробимо все можливе, щоб 2014 рік ніколи не повторився!

ЖОДНИХ ПРОБЛЕМ З КОМПЛЕКТУВАННЯМ РЕЗЕРВІСТАМИ НЕ ІСНУЄ: БАЖАЮЧИХ БІЛЬШЕ ПОТРЕБИ У 1,5-3 РАЗИ

Також міністр розповів про зборову підготовку, яку натепер проводять у навчальних центрах з резервістами першої черги й підрозділами територіальної оборони. Ця підготовка є різноплановою, але обмежена термінами не більше, як 20 днів.

– Жодної проблеми з комплектуванням тієї чисельності резерву, яку ми планували, у нас немає, – переконує Степан Полторак. – Більше того, в переважній більшості військкоматів кількість бажаючих пройти таку підготовку значно перевершує нашу потребу на сьогодні у 1,5-3 рази.

Продовження військового стану безперечно залежить від дій та намірів Російської Федерації – або припинити агресію щодо України, або продовжити її, та від обстановки на кордонах. На сьогодні вже є певні позитивні зрушення щодо Керченської протоки, коли Росія частково розблокувала її, у наших цивільних і торгових морських суден є можливість зайти в українські порти. Але, як зазначив міністр оборони, поки ще не вирішується питання повернення наших героїчних моряків, які потрапили у російський військовий полон.

Зараз Київ має небувалу міжнародну підтримку. За словами Степана Полторака, до кінця року в Україну запланували свої візити декілька його колег.

– Підтримка Альянсу є, але зараз ми працюємо відповідно до напрацьованих за чотири роки планів, розуміємо, де у нас є переваги та слабкі місця, які зараз активно посилюємо. Але тільки ми самі себе захистимо, а не хтось інший, окрім Збройних Сил України. Якщо покажемо здатність до захисту власної держави, то і нам обов’язково допомагатимуть.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику