Цензор.НЕТ

11.12.18 14:03

Свіжа соціологія

Тепер від КМІС

Презентована сьогодні. Цікава тим, що опитування респондентів розпочалися у перший день "гібридного воєнного стану". І, загалом, як показують дані - особливо це на настрої не вплинуло.
Ба більше. Відрив Зеленського, який займає 2гу позицію, від 3го Порошенка - зростає. Тепер він за значимими параметрами (загальна кількість опитаних та ті, хто візьмуть участь в голосуванні) вже має відрив у 3 та 2 відсотки. А це вже - більше за статистичну похибку. Так що, схоже, що всі тілорухи поки що особливої користі діючому главі держави не приносить. До речі, дані президентських рейтингів загалом екстраполюються на рейтинги парламентарні. Звісно, все це поки що - умовності, але тенденції все одно цікаві. Ну і ідея про другий тур Зеленський-Тимошенко вже не виглядає чимось неймовірним. До речі, рейтинг Вакарчука "просів" до трохи більше ніж 2 відсотків. Очевидно, його виборець втомився чекати, коли ж він нарешті визначиться зі своєю участю.

Але є і інші дані, які дозволяють трохи по-іншому поглянути на попередні результати.

Зокрема, проведене опитування показало,про понад 50 відсотків вважають, що для реальних змін замало лише заміни облич. Потрібні ще і глобальні зміни у "правилах гри". Очевидно, уроки недалекого минулого, коли електорат постійно використовували в якості "одноразового народу" під час постійної перетасовки публічних масок - все ж впливають на свідомість громадян. Проте, поки що це усвідомлення дуже своєрідно відображається на електоральних настроях.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику