Цензор.НЕТ

12.12.18 14:17

Квиток на волю: спецназівець Сергій Іванчук

сергій,іванчук

Сьогодні - історія про бійця 8 полку спецназу Сергія Іванчука. Його родину, так само як родини інших полонених та заручників, можна підтримати на київській акції в суботу.

Сергій Іванчук - начальник інженерної служби 8-го полку спецпризначення з Хмельницького, служив у зоні АТО з квітня 2014-го. У полоні майже 2 роки - від 5 лютого 2017-го.

Після зникнення Іванчука у Луганську, за місяць у мережі з’явилось відео: офіцер весь у синцях стверджує, що виконував завдання зі знищення "начальника управління народної міліції" ЛНР "Олега Анащенко. Російське агентство "РИА Новости" в той день повідомило: "На одній з вулиць в центрі Луганська прогримів вибух, очевидці кажуть, підірваний позашляховик марки Toyota". Він належав саме Анащенко. Той загинув на місці.

"Я раніше ніколи не бачила свого чоловіка таким. Злякалась - він взагалі не рухав лівою рукою. Під час цього "допиту" праву інколи підносив до лівої. Можливо, була зламана. Виглядав дуже пригніченим. Очі бігали - шукали когось поглядом, чи схвалюють сказану ним інформацію. Після експерт робив аналіз того відео, і зауважив, що Сергій повторює заздалегідь підготовлений текст. Він у мене україномовний, російською майже не розмовляє, йому важко. А там помітно, як акцентує на деяких словах. Вже потім з розповідей хлопців, звільнених з Луганська, дізналася, що всім давали текст, мовляв, вчи, готуйся, аби без запинки", - розповідає дружина Іванчука Вікторія.

Нині Іванчук разом зі своїм побратимом Іваном Дєєвим утримується у СІЗО Луганська. В цілковитій ізоляції. За два роки він не отримав жодного листа від рідних та жодного разу не зміг подзвонити. Від звільнених рідні дізналися, що Сергія представники незаконних збройних формувань утримують в одиночній камері.

Вдома Сергія Іванчука чекає дві дочки.

"Спочатку здавалося, що все триватиме місяць-два, максимум - чотири, і питання буде вирішене. Нині ми втрачаємо роки. Дитячі роки. У дочок не буде якихось то спогадів про батька. У день великого обміну ми разом зі старшою дочкою всю ніч просиділи біля екрану телевізора, сподівалися, раптом нашого тата звільнять. Але дива не сталося", - розповідає МІПЛ Вікторія Іванчук.

15 грудня об 11.00 на Майдані Незалежності у Києві – акція на підтримку військовополонених та заручників проросійських сил на Донбасі Квиток на волю. Його мають отримати всі полонені.Медійна ініціатива за права людини протягом тижня публікує історії людей, аби привернути увагу до долі тих, хто опинився в заручниках незаконних збройних формувань.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику