Цензор.НЕТ

13.12.18 13:13

Квиток на волю: підприємець Роман Сагайдак

роман,сагайдак

А ось історія одного з цивільних заручників. Про них відомо загалом значно менше, ніж про військових, і інтересу менше. Я, наприклад, знала досі тільки про Асєєва. Насправді ж цивільних заручників доволі багато. Ми про багатьох, впевнена, не знаємо. Їх захоплюють - ми не знаємо, їх звільняють- а ми навіть не в курсі. Серед тих, хто точно сидить зараз, - зокрема підприємець Роман Сагайдак. Почитайте про нього.

Роман Сагайдак - підприємець з Сорокіного (колишній Краснодон) на Луганщині. У заручниках представників незаконних збройних формувань з 30 червня 2017 року.

Сагайдаку 31 рік. Він - колишній рятувальник, витягував людей з-під завалів лікарні №7 в Луганську, що вибухнула взимку 2010 року. Під час подій 2013-2014 років не жив в Україні, згодом повернувся та вирішив розвивати бізнес. "Недооцінив ризики", - вважає однокласниця Романа Yanina Smelyanskaya з Харківської правозахисної групи. Вона розповідає, як зник Роман: "Вийшов з офісу, пішов до власного авто, невідомі натягли мішок на голову та вивезли у невідомому напрямку. Місяць про Романа рідним нічого не було відомо. Навіть думали, що в живих вже немає". Пізніше матері дозволили побачити сина. Він був зі слідами тортур - зламані ребра та пальці. Спочатку хотіли повісити на нього теракт 7 липня 2017 року, але на той час Роман вже перебував у заручниках, потім - шпигунство на користь України. Зрештою зупинились на шахрайстві.

Утримують Романа у підвалах "МГБ". Там на п’ять-вісім "квадратів" - 15 осіб. У приміщеннях немає вентиляції, світла та води.

Наприкінці листопада Сагайдак почув "вирок" - 13 років з конфіскацією майна. "Конфісковувати вже практично нічого. Оскільки за півтора року "віджали" все, поки Ромку мучать в підвалі. Батьки віддали щонайменше 20 тисяч доларів", - говорить МІПЛ Яніна Смелянська.

Правозахсникам відомо, що на хлопця напередодні оголошення "вироку" чинили тиск - вимагали визнати провину. Та навіть викрали його батька - Олександра Сагайдака. Також вивезли з мішком на голові. За місяць відпустили "під домашній арешт".

15 грудня об 11.00 на Майдані Незалежності у Києві - акція на підтримку військовополонених та заручників проросійських сил на Донбасі Квиток на волю. Його мають отримати всі полонені. Його мають отримати всі полонені. Медійна ініціатива за права людини протягом тижня публікує історії людей, аби привернути увагу до долі тих, хто опинився в заручниках незаконних збройних формувань.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику