Володимир Лановий доктор економічних наук, екс-міністр економіки, екс-віце-прем'ер-міністр

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

УКРАЇНІ ПОТРІБНА СВОЯ ЗАЛІЗНА ЛЕДІ

593 10

                          УКРАЇНІ  ПОТРІБНА  СВОЯ  ЗАЛІЗНА ЛЕДІ 

  Скоро не просто вибори. Це вибір для кожного: або нехай усе залишається як є, «а я чкурну за кордон», або треба усе поставити з голови на ноги, бо так далі жити не можна.  

  Країна – у найгіршому і найтяжчому стані, який не можна було уявити ще декілька років назад. Захоплені окупантом наші території, моря та Керченська протока. Смерті і воєнних, і мирних громадян. Мільйони наших співвітчизників, які втратили дах над головою. В наших містах і селах - бідні, хворі та голодні старі, діти без годувальників, підлітки, які бачать сльози на очах своїх бабусь, що тримають драконівські платіжки, молоді жінки, які не народили хлопчиків і дівчат через матеріальні труднощі. І при цьому шалена, безсовісна корупція, яка охопила усю чиновницьку зграю - зверху до низу – і укріплюється згори. Нахабні, лискучі пики сьогоднішніх урядовців, які з високого дозволу нараховують собі сотні тисяч зарплат. Крадіжки грошей, виділених на оборону, що збільшує кровопролиття і робить неможливою перемогу. Втрата нашого індустріального потенціалу, масовий виїзд спеціалістів за кордон. І кровожерливий сусід, що потирає долоні. Не видно світла у кінці тунелю, який стає усе вужчим…

  Ми не почнемо видужувати, поки не позбудемося цієї влади. Це генеральна задача. Країна виснажена, а її кожного дня і кожного місяця гвалтують негідники. А здолати цю владу можемо, лише підтримуючи опозицію. І не маємо часу на експерименти й гадання. Маємо вибрати владу, яка зможе кваліфіковано провести хірургічні операції і швидко приступити до них.

  Президент та його оточення бояться об`єднаної опозиції.  Вони намагаються роздробити її, протиставляючи опозиційних кандидатів один одному. В результаті кандидати від опозиції радіють замовному чорному піару проти своїх же «одноплемінників», який брехлива влада вивалює на голови глядачів. Не поспішайте: завтра балії бруду поллються і на ваші голови, на обличчях яких до цього блукала прихована посмішка. А втрачає уся опозиція, усе суспільство.

  Що представляє собою цей чорний піар? В основному це копирсання у брудній білизні. Скільки можна? І що заважало правоохоронцям провести необхідні перевірки? Отже за цим телебрудом - тільки політичні мотиви. То ж чим краще Порошенко від Януковича?   

  Також ляльководи від влади запускають несправжніх, технічних кандидатів. Не хочу їх ображати, можливо вони несвідомо приймають участь у передвиборчому спектаклі через свою амбіційність, яку спеціально роздули. Їх просто використовують. Але є й такі, які лише грають роль «кандидата». Вони найманці Олігарха і отримують гроші за свою фейкову активність. Скоро ми усі зрозуміємо, хто це. Їх завдання –  «сісти» на електорат опозиційного кандидата і відщепити  хоча б відсоток від його голосів.  

  Я не закликаю до об`єднання кандидатів від опозиції, хоча усі кандидати від влади вже «об`єднані» навколо свого Олігарха. Скажу лише з власного досвіду. По-перше, щоб перемогти у кампанії, потрібні і видатні людські якості, і значні фінансові засоби (великою помилкою було запровадження застави від учасника у 1 млн. грн.). Інакше усі заяви кандидатів виглядають несерйозними. По-друге, треба накопичити досвід управління на достатньо високому рівні і бажано володіти знаннями економіки. По-третє, треба відповідати моральним критеріям і приходити до найвищого керма у державі не для власного збагачення і збагачення своїх спонсорів. Я вже не кажу, що політична позиція кандидата має бути модерновою та затребуваною соціумом.

  Не заперечуючи участь різних політиків у президентській кампанії, в тому числі тих, хто не має шансів, я прошу їх діяти так, аби не зашкодити іншим опозиційним кандидатам. І нехай вибір буде об`єктивним. А технічні кандидати, не виходьте за рамки своєї совісті.

  Хто ж у найбільшій мірі відповідає цим вимогам? Невже не зрозуміло – Юлія Тимошенко. Інші – слабкіші, не мають фаху чи неприйнятні за критеріями моральності. Я бачу, що випробування, які випали на долю Юлії Володимирівни (не дай Бог через них пройти іншим політикам, в тому числі через у`язнення, влаштовані Кучмою, Ющенком, Януковичем), її боротьба з кланами при владі (з тими ж «любими друзями» чи донецькими вугільно-енергетичними і нафтогазовими баронами, офшорними посередниками Порошенка та іншими), її намагання зашкодити розкраданню валютних резервів країни підчас кризи 2008 року, реалізовані нею соціально-економічні програми, постійне оволодіння новими знаннями зробили її політично сильною, інтелектуально озброєною та широко ерудованою. У неї багато сил і енергії. Вона стала більш розбірливою щодо громадських і політичних діячів, експертів і радників.

  На наших очах виросла і загартувалася справжня сталева леді. 

  Влада залякує, що прийде Вона (дай Бог!), - тоді кінець. Кінець для них.  Куди Вони підуть? – Туди, де погано годують, твердо спати і треба багато працювати фізично. За усі їх гріхи перед народом.