Цензор.НЕТ

19.12.18 19:39

Наш комітет схвалив законопроект про функціонування української мови та ухвалив рішення винести його на розгляд парламенту у другому читанні.

Наш комітет схвалив законопроект про функціонування української мови та ухвалив рішення винести його на розгляд парламенту у другому читанні.

Протягом останніх двох тижнів ми щодня збиралися в Комітеті з питань культури і духовності, обговорювали поправки, яких було понад дві тисячі, шукали рішення, проводили міжнародні переговори.

Разом з Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та Головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко зустрічалися з  Генеральним секретарем НАТО, послами Великої Сімки, з Президентом Європарламенту.

Для нас це надзвичайно важливий законопроект.

Після тої великої роботи, яку було пророблено в Комітеті з народними депутатами та експертами  – новий мовний  закон справді змінить ситуацію в Україні і стане революційним.

Українська мова – мова, яка має вживатися в державних установах, сфері послуг, книговидавництві, медіа.

Деякі статті закону вступатимуть в дію з відтермінуванням, адже ми розуміємо що повинен бути певний час для адаптації.

Законопроект є ліберальним, проте, я переконаний, що він буде дієвим, адже вперше передбачені серйозні санкції за порушення законодавства про українську мову.

Вірю, що законопроект буде ухвалений парламентом в другому читанні. Можливо, будуть якісь спроби цьому завадити, але сподіваюся, що депутати проявлять державницьку позицію та проголосують за законопроект до виборів. І ми нарешті матимемо ефективний закон про функціонування державної мови.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику