Цензор.НЕТ

01.01.19 13:29

Чи маємо поступатися Бандерою?

Чи маємо поступатися Бандерою?

Все частіше доводиться чути, що для успішного вступу до ЄС і НАТО ми маємо відмовитися від ряду історичних постатей, які є конфліктними для деяких країн – членів НАТО і ЄС. В першу чергу, мова про Степана Бандеру. В зв’язку з цим СПРОСТУЮ 3 міфи, пов’язані з цим питанням.

1.  З Бандерою нас в ЄС не приймуть. Це повна нісенітниця – ні у ЄС, ні тим паче в НАТО немає жодних вимог щодо вшанування кандидатами тих чи інших історичних постатей. В Альянс і Євросоюз кожна країна прийшла зі своїми героями, яких можуть не сприймати сусіди. При цьому Франція не поступилася перед рядом держав Наполеоном, Німеччина перед Францією – Бісмарком, Великобританія перед Іспанією – адміралом Нельсоном. Ми якщо і не вступимо, то якраз без Бандери – в ЄС і НАТО беруть успішні повноцінні нації, які на догоду сусідів не здають своє історичне минуле і своїх національних героїв. Хоче бути повноцінною нацією, гідною членства в Євросоюзі й Альянсі? То не прогинаймося під тимчасові забаганки сусідів, хай би ким вони були!

2.  Бандерою краще не дратувати Польщу, бо в односторонньому порядку заблокує рух до НАТО. Поспішаю розчарувати тих, хто був переконаний, що європейська і атлантична інтеграція застопориться через вимог сусідів щодо вшанування Бандери, Шухевича і т.д. За Ющенка теж вшановували Бандеру, в Польщі це і тоді не дуже подобалося, але Польща цілком і повністю підтримувала Україну, в тому числі у наданні ПДЧ. Антибандерівська істерія розпочалася в 2015 р. через профінансованих Кремлем для цієї мети радикальних політиків у Варшаві. Тим паче, політики змінюються, тож порозуміння неодмінно буде.

3.  Постать Бандери заперечує європейські цінності. Запевняю, ті герої, які під гаслами Бандери – «Слава Україні! Героям слава!» - йшли на смерть у лютому 2014 року і зараз воюють на Сході про російських окупантів, більше захищають цінності західного світу, ніж це робить сама Європа. Ще одне бандерівське гасло – «Свободу народам! Свободу людині!» - є світоглядним відображенням основ, на якій створювалася об’єднана Європа, саме ті вояки, які виросли на традиціях ОУН і УПА, зараз захищають західний світ і європейські (хай і не всі) цінності від російської неоімперії.

Тож, говорячи, що з Бандерою нас до Європи не пустять, просто свідомо чи несвідомо підспівують російській пропаганді. Тож не з Бандерою нас в ЄС не пустять, це без Бандери ми не станемо частиною євроатлантичного співтовариства, ідеалом якого від початку був той ідеал ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ, сформульованим Степаном Андрійовичем.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику