Цензор.НЕТ

05.02.19 10:18

Одруження від Мін'юсту - свято без бюрократії

Одруження від Мін'юсту - свято без бюрократії

Весілля – одне з найбільш важливих свят для кожної людини. У цей день поєднують свої життя двоє людей. У цей день ми бачимо всіх найближчих та найрідніших. У цей день – наречена найкрасивіша з усіх дівчат, а сльози батьків – від радості за дітей, які починають по-справжньому доросле життя. Кожен, хто бере участь у організації весілля, намагається зробити цей день найкращим і найщасливішим днем у житті молодят.

Єдине, що роками не змінювалося і могло добряче попсувати нерви майбутньому подружжю – це нескінченна, ще радянська, бюрократія, уникнути якої не було жодної можливості. Відсутність вільних дат, щонайменше місяць очікування, купа паперів і платіжок. Справжні кола пекла, які, мабуть, за задумом авторів, мали перевірити силу почуттів закоханих.

Та ми живемо в 21 сторіччі, коли держава має не випробовувати громадян, а бути їм помічником, забезпечувати їх зручними й комфортними сервісами. Саме таким підходом керувався Мін’юст, запроваджуючи зміни в системі реєстрації актів цивільного стану.

Шлюб за добу? Жодних проблем

Однією з наших найбільш успішних ініціатив у цьому напрямку став проект «Шлюб за добу». Ми максимально спростили процедуру подачі документів. Тепер закоханим не обов’язково чекати 30 днів з моменту подачі заяви до офіційного укладання шлюбу.

Вони отримали повну свободу дій та нарешті змогли самостійно обирати, коли їм одружуватися. Навіть, якщо це було «з дня на день». Аби лише в РАЦСі було кілька вільних хвилин для того, щоб провести церемонію.

З липня 2016, коли ми запустили цей пілот, за спрощеною процедурою поєднали долі майже 55 тисяч пар. Сервіс з кожним роком набуває популярності. Лише минулого року ним скористалися 30 тисяч закоханих.

Нині «Шлюб за добу» діє вже у 70 містах та навіть у 2 селах. І з кожним місяцем до проекту приєднуються дедалі нові населені пункти.

Від романтики до екстриму

Нинішня молодь не уявляє свого життя без смартфона. Тому додатковою зручністю для сучасного покоління стала можливість обрати дату, місце та навіть залу, не виходячи з дому. Для цього достатньо зайти на портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (https://dracs.minjust.gov.ua/), зареєструватися і подати заявку. Тут також можна записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний час, задати питання в онлайн режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану.

Та найголовніше, що запущені Міністерством юстиції процеси децентралізації дали можливість надавати послуги з проведення шлюбної церемонії суб’єктам підприємницької діяльності. Завдяки цьому, майбутні подружжя отримали можливість організувати по-справжньому унікальне весілля. Це можуть бути як відомі українські фортеці, наприклад Дубенський замок у Рівному, Замок Радомисль у Радомишлі чи Замок Паланок в Мукачевому, так і цікаві географічні точки, серед яких Говерла, Хортиця, узбережжя Чорного моря в Одесі.

Любителі унікальних локацій можуть одружитися в аеропорту чи на стадіоні. А екстремали – на повітряній кули чи у військових умовах.

Повний список закладів, які надають послугу «Шлюб за добу» та цікавих локацій розміщені на сайті Мін‘юсту: https://minjust.gov.ua/m/de-zareestruvati-shlyub-za-2https://minjust.gov.ua/m/de-zareestruvati-shlyub-za-24-godini4-godini

День закоханих перетворився на добу закоханих

Однак і це не всі новації, які дають можливість українцями почуватися вільними людьми, обираючи те, як, коли і де одружитися.

Чи не найбільш популярним днем, коли закохані хочуть стати єдиною родиною, є День Святого Валентина. Кількість одружень в це свято у рази перевищує всі інші дні.

Тому Міністерство юстиції минулого року запустило проект з прийому заяв про державну реєстрацію шлюбу та проведення державної реєстрації шлюбу в День закоханих до 24:00. Ми назвали цю ініціативу «Кохання поза часом».

Цьогоріч продовжимо реалізацію проекту #КоханняПозаЧасом2019 у майже 100 відділеннях, перелік, яких можна знайти за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/info/viddili-dratss-yaki-viznacheni-uchasnikami-zahodu-kohannya-poza-chasom-2019.

Як казав свого часу відомий іспанський письменник Мігель де Сервантес Сааведра: «У хорошого подружжя – дві душі, але єдина воля». Тож запрошую всіх скористатися послугами Мін’юсту. Кожен, хто бажає побратися саме в День закоханих – зможе це зробити. 

Кохайтеся! А про документи подбає Мін’юст.


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику