Цензор.НЕТ

10.02.19 01:55

МЕХАНІЧНІ СЕРЦЯ ЗА ВОЛОНТЕРСЬКІ КОШТИ...

МЕХАНІЧНІ СЕРЦЯ ЗА ВОЛОНТЕРСЬКІ КОШТИ...

Є такий пристрій — механічне серце. По суті, це протез і імплант одночасно, бо серце пацієнта лишають на місці. Схоже, подібні пристрої майбутнє сучасної трансплантології. Із розвитком цього напрямку нелегальна трансплантологія одразу стане невигідною. Просто тому, що умови тривалого зберігання протезу (імпланту) простіші і дешевші, ніж збереження донорського органу. Окрім того, після операції не потрібна така кількість імунодепресантів, що не допускають відторгнення органу людським організмом. Поки ж такий імплант використовується лише до того дня, коли хворому буде знайдено донора.


В Інституті серця, а саме про нього піде мова, за час його існування проведено 5 операцій з імплантації механічного серця. Це відомо з прес-конференції Бориса Тодурова у програмі «Український репортер». Про долю першого механічного серця Борис Тодуров, на жаль, нічого не розповів. Друга подібна операція була проведена Борисом Тодуровим в Інституті серця 10 років тому. Наприкінці минулого року, а саме про це йшла мова на прес-конференції, механічні серця отримали ще троє. Про третю операцію 28 січня цього року Борис Тодуров на своїй офіційній сторінці у Фейсбук розмістив пост. 


Відтак, зі штучними серцями ми маємо три сучасні історії. Про цей, останній період, і піде мова далі.


Користуючись тільки тією інформацією, що є у ЗМІ, на сайті «Вікіпедія» та на офіційній сторінці Бориса Тодурова у Фейсбук, отримаємо наступне: кошти на придбання двох (!) механічних сердець — по три мільйона гривень за кожне — були зібрані волонтерами на прохання Бориса Тодурова. 12 липня 2016 року одне з них було імплантоване. Ще три (!) механічних серця були придбані за державні кошти вже у 2017 році по 3,85 мільйона гривень за кожне. 

При цьому ми маємо три операції, проведені Інститутом серця. Тобто маємо факт трьох операцій, при оплаті п‘яти імплантів. 


На сайті «Прозорро», Інститутом серця розміщено три тендерні оголошення: UA-2018-07-23-001093-b, UA-2018-07-30-000919 та UA-2018-10-10-001969-c. Заявлена мета — придбання систем механічної підтримки роботи серця за рахунок державних коштів. Очікувана вартість: 3 895 000 гривень за кожне механічне серце. Тобто, трохи дорожче, — десь на сорок тисяч гривень, — ніж ці ж імпланти купувало Міністерство охорони здоров’я раніше. Поки спишемо це на інфляцію. 


Далі цікавіше. В кожному із цих тендерів брали участь лише дві компанії: ТОВ «Укрмедексперт» та ТОВ «Кандія». Як видно із результатів проведених аукціонів, вартість предмету закупівлі понижена лише з боку ТОВ «Укрмедексперт». Відповідно, цей постачальник і переміг. ТОВ «Кандія» в кожному із трьох раундів аукціонів свою первинну оголошену вартість не змінило. Складається враження, що перемога опонента не цікавила взагалі.


При цьому є ще два факти 


 1. Тендерна документація ТОВ «Кандія» не в повній мірі відповідає вимогам замовника;
 2. ТОВ «Кандія» в пропозиціях надає сертифікати відповідності, видані ТОВ «Український центр медичної сертифікації та прогнозування» на товар підприємства ТОВ «Укрмедексперт».
   

  При цьому його конкурент, ТОВ «Укрмедексперт» не знімається з тендеру і не пред’являє жодних претензій щодо сертифікату відповідності своєму опоненту. Тобто маємо чіткі ознаки фіктивності самого тендеру, а відтак — має місце медична картельна змова.

  До вище викладеного додам, що ТОВ «Укрмедексперт» та ТОВ «Кандія» пропонують один і той же комплект. Він складається з систем механічної підтримки роботи шлуночків серця INKOR та EXKOR із стаціонарним механічним приводом IKUS, виробництва Berlin Heart GmbH, Німеччини. 

  Зі свого боку ТОВ «Укрмедексперт» у своїх тендерних пропозиціях надає гарантійний лист від компанії виробника Berlin Heart GmbH. У ньому вказано, що ТОВ «Укрмедексперт» є офіційним дистриб’ютором виробника на території України та надає гарантію поставки товару покупцю. Одночасно ТОВ «Укрмедексперт» у тендерних пропозиціях надає довідку, що не буде залучати субпідрядників для виконання договору на поставку товару.

  Відтак тендер, схоже, був формальністю

  Якщо ми почнемо збирати інформацію про «Укрмедексперт» з відкритих джерел, то завжди випливатиме ім‘я Бориса Тодурова. Хто він там — бенефіціар чи лобіст — наразі невідомо. Проте є щонайменше одна митна митна декларація на дві одиниці товару. В ній вказано, що фактичним продавцем імплантів в Україну є не виробник Berlin Heart GmbH, а польська «Agencja Handlowo-Uslogowa Piotr Karezewski». 

  Саме із цією організацією-прокладкою ТОВ «Укрмедексперт» було укладено угоди: №32-UME від 28.08.2018 року та №35-UME від 12.11.2018 року. А далі ще цікавіше! Вартість кожної з систем механічної підтримки роботи серця за цими угодами становить 96 000 Євро! Тобто, на час отримання цієї інформації, це у перерахунку буде: 3 024 000 гривень. Надбавка за посередницькі послуги від ТОВ «Укрмедексперт» для держави становить 871 000 гривень. І це тільки те, що перевіряється одразу, і тільки по одній поставці. 

  Саму доставку забезпечило ПП«Агенція безпеки «Макабі». Власне, це єдиний учасник цієї історії, до якого немає жодних запитань. Вони діяли у межах закону і контракту.

  По датах, те що вдалося в короткий час перевірити, маємо наступне: 29.09.2018 було розмитнено два механічних серця, 28.11.2018 року ще одне. Тобто маємо доведений факт «посередницького», скажемо так, прибутку по трьом одиницям, що отримали ТОВ «Укрмедексперт» та «Agencja Handlowo-Uslogowa Piotr Karezewski», на загальну сумму 2 613 000 гривень. 

  І щось я не помітив, щоб Борису Тоодурову, або його підлеглим пред‘являли ці факти.

  p.s.
           
           Весь обсяг документів не публікую свідомо. Власне, знаходити і перевіряти це —завдання державних установ та правоохоронних органів.  

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику