Сергій Кузьміних Ініціатор створення Фонду братів Кузьміних, який майже за два роки свого існування по допомозі пораненим та полоненим заслужив довіру українців не тільки в рідному місті, а й по всій Україні.

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Конституційний Суд – за збагачення посадовців?

117 0
Конституційний Суд – за збагачення посадовців?

Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Зазначається, що, згідно з висновком КС, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків, тоді як доводити вину має сторона обвинувачення.

Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

На брифінгу в Києві голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук прокоментував рішення про визнання неконституційною статті Кримінального Кодексу про незаконне збагачення посадовців. 

Головними аргументами Конституційного суду під час винесення рішення щодо визнання неконституційною статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення посадовців стали правило презумпції невинуватості і відсутність вироків за цією статтею.

"У нас постійно відбуваються якісь політичні події, а ми не політичний орган, ми юридичний орган. Ми захищаємо Конституцію. Іноді, і це один із таких прикладів, коли доводиться йти проти суспільної, громадської думки. Це дуже непросто, повірте мені. Але перед нами Конституція, і ми її захищаємо", – ще раз відзначив голова КСУ. 

Натомість, Президент Петро Порошенко повідомив, що планує внести до Ради законопроект про покарання чинновників за незаконне збачачення.

Вважаємо, що кожна людина, громадянин України, будь-який посадовець, політик, прокурор, суддя чи військовослужбовець незалежно від займаних посад, впливових родичів, звань мають відповідати перед законом, якщо його було порушено!