Остап Єднак Народний депутат України. Позафракційний

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Конституційний Суд стає лялькою Кремля та мішенню спецоперації?

339 1

Рішення та процеси навколо Конституційного Суду, що відбуватимуться наступними тижнями, потребують нашої з вами особливої уваги.


Останнє рішення КСУ зі скасування “незаконного збагачення” завдало страшної шкоди легітимності даної інституції в очах суспільства. Можна констатувати факт, що народні депутати, які зробили конституційне подання, принесли в жертву підвалини демократії та існування держави в угоду розкішному способу життя, маєткам та шаленим статкам, викраденим у людей. Саме ж рішення “протиснула” через КСУ вся політична державна верхівка країни, бо це вигідно усім - і прокурорам, і суддям, і мерам, і депутатам усіх рівнів, і головам адміністрації, міністрам, Президенту та його оточенню.


Зниження (читай знищення) суспільної легітимності ключової державної інституції як Конституційний Суд України, на якій по суті тримається конституційний лад України, робить його вразливим для атак ззовні, в тому числі з боку Москви.


В часи виборів (легітимної зміни влади) демократія стає вразливою до спецоперацій та зазіхань з боку агресивних авторитарних держав. Україна ж перебуває під постійною гібридною агресією з боку Росїі.


Елементом цієї агресії є підрив легітимності державних гілок влади в очах суспільства, сіяння недовіри, незгоди та хаосу.


Тому ослаблений через своє недолуге рішення по “незаконному збагаченню” та недоочищений від посіпак Януковича (Кремля?) Конституційний Суд зараз став зручною мішенню з боку Москви та російських агентів впливу.


Яким чином буде здійснена операція Москви із знищенням залишків легітимності КСУ? Найближчим часом є загроза, що КСУ прийме відверто проросійські рішення, що можуть призвести до серйозних суспільних збурень та підриву демократії.


Прошу уважно прочитати виступ Ганни Гопко у Верховній Раді минулої п’ятниці:


Про Коституційний суд і ризики комуністичного реваншу!

І що ж робить Київський апеляційний адмінсуд? Він примудряється майже 2 роки тягнути розгляд справи в апеляції, а у вересні 2017 року ухвалює цілковито протиправне рішення – просто зупиняє провадження у справі «до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду у справі за поданням 46 народних депутатів» про визнання антиконституційним закону про декомунізацію. До чого тут Конституційний Суд?!

Чому апеляційний суд не виконує своїх прямих обов’язків і ґрунтується на припущеннях про якісь майбутні рішення Конституційного Суду?! Чи не тому, що, як стверджують певні джерела, в Конституційному Суді комуністи вже «порішали» всі питання і готується злочинне рішення про реабілітацію компартії і її участь у парламентських виборах.

Шановні колеги! Це не іграшки, а питання національної безпеки. Не може бути і не буде в Україні ніколи комуністичних чи нацистських партій! Мінюст, Президент, парламент мають голосно заявити про це і з залученням Вищої Ради правосуддя, Служби безпеки України, невідкладно притягнути до відповідальності суддів, які в апеляційній інстанції саботують свої прямі обов’язки й не ухвалюють рішення, а також зірвати будь-які спроби комуністичного реваншу.

Майже чотири роки тому ми з Вами ухвалили історичний закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» . Головним його завданням було звільнити Україну від комуністичної символіки й пропаганди. У відповідності з цим найменування та символіка комуністичної партії є символікою комуністичного тоталітарного режиму, пропаганда якої в Україні забороняється. Комуністична партія має бути заборонена у встановленому законом порядку на підставі правового висновку Мінюсту та рішення суду.

Але всупереч закону комуністична партія легально діє й досі! Я звернулася з запитом до Міністра юстиції, який має пояснити, як таке можливо і чому українська держава не може забезпечити виконання власного закону!

У липні 2015 року Міністерство юстиції затвердило правовий висновок щодо недотримання Комуністичною Партією згаданого Закону і звернув до суду з проханням припинити діяльність компартії. У грудні 2015 року Окружний адмінсуд Києва завершив заборонив діяльність комуністичної партії України.

Однак, як випливає, зокрема з відповіді міністра Павла Петренка на мій запит, Компартія оскаржила до апеляційного суду це рішення