WWF в Україні WWF в Україні

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Звідки взялась рись на вулицях Житомира?

177 0

Рись живе у найвіддаленішіших місцях, подалі від людей, нічний мисливець, який щоденно може долати відстань з десятки кілометрів, але трапляється, що її можна побачити і в центрі міста. 

Саме так трапилося і в Житомирі, де поранений самець рисі блукав містом у стані стресу. Центр захисту тварин при Житомирській міській раді здійснив відлов тварини й надав їй ветеринарну допомогу. За словами волонтерів та держекоінспекторів, рись, скоріш за все, втекла з вольєру. Тварина виглядає призвичаєною до людей, тому повернути її в дику природу не вийде — домашніх кролів чи курей. На щастя, зоопарк у Рівному погодився прихистити рись у себе і тварина вже знаходиться там.

Наталія Гозак, координаторка напрямку з охорони рідкісних видів WWF Україна, бачить проблему у браконьєрстві: “Браконьєрами зазвичай вважають тих, хто незаконно вбиває дику тварину. Однак є й такі, які вилучають диких тварин з природи, оскільки є бажаючі придбати собі екзотичну домашню тварину чи “прикрасу” для приватного звіринця”.

Часто таких тварин забирають з природи люди, які знаходяться на території, де живуть червонокнижні тварини, ведуть там активну діяльність, яка часто може бути незаконно, наприклад добувають бурштин чи незаконно вирубують ліс. Їх фактично ніхто не контролює в цих угіддях. Також це можуть бути мешканці сіл і міст, що примикають до таких територій. 

“Рисенят або кошенят кота лісового, вид який, до речі, також охороняється Червоною книгою України, “беруть” з дикої природи під час польових, сільськогосподарських робіт, лісовпорядкування, і просто коли люди перебувають на території, де водяться ці види”, — розповідає Марина Шквиря, зоолог, координатор ведмежого притулку “Біла скеля” благодійного фонду Save Wild. — “На Поділлі, зокрема у Вінницькій області кошенят лісового кота інколи знаходять навесні під час збирання куп хмизу, що пролежали зиму в лісі. Рисенят легко зловити з допомогою собаки. Рись, зрештою як і вовк, не дуже захищає своє потомство, а тому браконьєрам не складно їх забрати”.  

Можливо, комусь здається, що дика кішка це мило і екзотично, але за це можна не тільки отримати штраф, але й постраждати. Дикі тварини — завжди залишаються дикими.

Якщо ж ви знаєте місця, де незаконно утримуються червонокнижні види, як діяти і куди повідомляти читайте у нашому матеріалі.