Олександр Поліщук Генерал-майор запасу, військовий дипломат, член партії УКРОП

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Реформа оборонно-промислового комплексу: у чому проблема?

232 0
учения,танк,гвардия,национальная,нацгвардия,танкисты,стрельбы

На середу 6 березня готується засідання РНБО України з питань реформування "Укроборонпрому", посилення прозорості його діяльності, розширення контролю за діяльністю оборонного сектора, яке за словами П.Порошенка вже "давно планувалося". Але, мабуть, так і не доходили у нього руки (не відрубані) до цього питання за виборчою піар кампанією, допоки не грянув корупційний скандал у оборонці.

Хоча, до чого тут президент? Вочевидь гарант не знає, що відповідно до статті 106 Конституції України питання управління оборонно-промисловим комплексом НЕ НАЛЕЖАТЬ до повноважень президента.

Для цього в Україні є інший орган державної влади – Кабінет Міністрів України. Очевидно президент не поінформований його вінницьким товаришем В.Гройсманом, що Уряд в акурат 20 червня минулого року своїм розпорядженням № 442-р схвалив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України на період до 2028 року.

Саме у відповідності до цього документу здійснюється комплексна реформа системи державного управління оборонною промисловістю та організаційно-виробничої діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу (читай "Укроборонпрому"). На реалізацію цього завдання з державного бюджету щорічно виділяються кошти у обсязі не менш як 0,5 відсотка валового внутрішнього продукту (близько 15 млрд. грн у 2018 році).

До схвалення у КМУ Стратегію розвитку ОПК України на період до 2028 року розглядала Міжвідомча комісію з питань оборонно-промислового комплексу, яка утворена при РНБО України Указом Президента від 12 червня 2015 року № 329/2015, одним із завдань якої є підготовка пропозицій РНБО щодо "концептуальних засад, пріоритетних напрямів та рішень з питань державної військово-технічної і військово-промислової політики та функціонування оборонно-промислового комплексу".

Але мабуть президент, який очолює РНБО України не виявляв зацікавленості до роботи Міжвідомчої комісії.

Отже всі концептуальні питання реформування українського ОПК вже вирішені і не має потреби у проведенні додаткового засідання РНБО щодо їх розгляду. Натомість на часі проведення слідчих дій щодо з’ясування питань "куди пішли гроші?", "що зроблено за майже дев’ять місяців реформування ОПК?" та традиційно "хто винуватий та покараний?".