Антоніна Кумка Волонтер, активіст, засновниця/керівник Проекту Підтримки Протезування в Україні

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Кому віддадуть свій голос більшість українців за кордоном?

1252 3

За консервативною оцінкою за кордоном на сьогодні, постійно або тимчасово, перебувають 5 млн громадян України. Це ті, кого змогла прослідкувати міграційна служба або Ощад Банк чи Вестерн Юніон (завдяки переказу коштів в Україну). Насправді ж, цифра може бути вдвічі більша.

Перепис населення незалежної України останній (і єдиний) раз було проведено 5-го березня 2001 року. Тобто 18! років тому.

Тим не менше, тема закордонних українців мало хвилює українських законотворців (лише за деяким винятком) та уряд. І навіть більшість кандидатів у Президенти.

Про заробітчан згадується лише в контексті оподаткування та скорочення субсидій для їхніх сімей в Україні.

Тези про українців «зрадників», які не захотіли стати ланкою корумпованої системи, а також про позбавлення громадянства тих, хто виїхав, періодично розбурхуються і активно пропагуються в українському суспільстві.

Забутий, недооцінений і проігнорований ресурс. Закордонні українці, в такій кількості як зараз, можуть значно вплинути на хід виборів в Україні.

І позитивно вплинути.

Адже в країні, яка веде з Україною війну, дільниць не буде. Тобто, за кордоном голосуватимуть українці, які виїхали здебільшого у розвинені, демократичні країни. Ці люди знають, як може бути інакше. Вони щиро прагнуть бачити Україну іншою. Голосуватимуть за переконаннями.

Цікаво, що кандидат Зеленський, здається, зрозумів наскільки агітація за кордоном важлива і його команда почала активно створювати представництва в різних країнах.

Але ні разу, ні в одних теле-програмах чи в соціальних мережах, лідируючі кандидати в Президенти України, не згадали про важливість голосу закордонних українців, про залучення їх у майбутньому, про ініціативи для повернення їх додому.

Один крок, який може змінити хід виборів на закордонному окрузі через активнішу участь громадян - це прийняття Законопроекту 10053, який дозволить спростити бюрократичні процедури, пов‘язані з реєстрацією виборців за кордоном.