Анатолій Кравчук експерт зі стратегічних комунікацій та інформаційних технологій

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Нарешті ми почули довгоочікуване - посол США закликала звільнити Холодницького

348 1
холодницкий

Я завжди дивуюсь витримці наших іноземних партнерів. Здається, вини ставляться до нас, як до дітей, але коли та дитина вже реально нашкодить так, що має бути покараною, то треба віддати їм належне можна не сумніватись у тім що то покарання буде неминучим.

Так само й тут.

Вони довго нам розказували які ми ніби то молодці, і як ці молодці мужньо створюють антикорупційну систему в країні і врешті коли їм реально надоїло, що та система виявилась абсолютно мертвонародженою і ніхто во главі з самим Президентом геть не зацікавлений аби вона запрацювала, то врешті вони дали добрячого ляпасу і це приємно, бо ж скільки можна дурити всіх навколо і думати, що це все пройде.

Про це посол зазначила у своєму виступі, повідомляється на сайті посольства Сполучених Штатів.

"Задля цілісності антикорупційних інституцій має бути замінений Спеціальний антикорупційний прокурор. Тому, хто був спійманий за наданням консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності по обвинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці самі справи", - наголосила посол США в Україні Марі Йованович з нагоди 5-ої річниці заснування Українського кризового медіа-центру.

Це не єдина важлива теза, що була озвучена послом США в Україні.

Крім того, вона зазначила, що "Рішення Конституційного Суду, є серйозним відступом у боротьбі з корупцією в Україні. Воно послаблює антикорупційну архітектуру України, включаючи створюваний зараз Вищий антикорупційний суд та Національне антикорупційне бюро України.

І ця новина з Конституційного Суду з’явилася паралельно з іншими проблематичними явищами у процесі судової реформи.

Ми так розуміємо, що Вища кваліфікаційна комісія вже готова схвалити 31 кандидата з сумнівною репутацією, просунувши їх ще на крок ближче до зайняття посад суддів Верховного суду.

Це може призвести до такого Верховного суду, в якому 30 відсотків суддів матимуть глибоку недосконалу професійну етику, яка на нашу думку не годиться для найвищого суду в країні".

Отож, американці добре бачать, який безлад твориться у всій судовій системі України починаючи з Вищої кваліфікаційної комісії куди просовуються м'яко кажучи, "кандидати із сумнівною репутацією" і закінчуючи самим Конституційним Судом, рішення якого є не мало не багато, лише вдумайтесь у формулювання – "серйозним відступом у боротьбі з корупцією в Україні"!

А що казати за низові ланки, що можна з них вимагати, коли сама верхівка прогнила наскрізь і відверто демонструє усіляку зневагу до самого явища – боротьби з корупцією, зводячи його нанівець.

Ще одна цікава заява пані Марі Йованович: "Я вважаю, що однією з речей, зважаючи на рішення з минулого тижня, було б ухвалення – власне ухвалення, а не просто пропонування – нової і кращої поправки до Кримінального кодексу, яка не тільки відновить статтю про незаконне збагачення як інструмент боротьби з корупцією, але й перезапустить десятки справ, які були зупинені рішенням суду".

Як ми бачимо, американці добре поінформовані, про схеми, неодноразово задіяні діючою владою, коли з законодавчого поля прибиралась, або навпаки вводилась абсолютно злочинна законодавча ініціатива, що фактично блокувала будь які дії правоохоронців, чи створювала непереборні припони для громадських організацій, які боряться з корупцією.

Згадайте на приклад, випадок із е-декларуванням для громадських діячів, який спочатку, невідомо яким чином з'явився, а потім, після того, як світові експерти почали тиснути на владу, цей факт просто майстерно "забовтали" постійними обіцянками і перетягуваннями строків того скасування.

Саме тому, Марі Йованович чітко наголошує на факті "власне ухвалення, а не просто пропонування – нової і кращої поправки", бо з пропозиціями в нас проблем ніколи не виникає. Проблеми чомусь постійно створюються на етапі реалізації тих прекрасних по суті пропозицій. От і виходить, гарно поговорили, а як до діла, то нічого не робиться.

Це свідчить лише про одне. Насправді і мова зараз не лише про Штати, всі наші Західні партнери, всі наші донори прекрасно бачать той безлад і той неймовірний рівень корупції, що створений діючою владою і який щосили утримується Президентом, який саме гарно говорить і багато обіцяє, на ділі ж робить все, аби нічого не робилось, принаймні, щодо реальної боротьби з корупцією, лише тому, що корупція, то для нього єдино прийнятне середовище, де він може отримувати надприбутки, в якому може процвітати його бізнес, від якого він, згідно закону мав давно здихатись, але ні, бо гроші, як видно, для нього все, а закон, люди і честь то все хоч і гарні, але пусті слова!!!