WWF в Україні WWF в Україні

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

В Україні покажуть документальний фільм від WWF та Discovery про збереження тигрів

103 0

Лише століття тому на нашій планеті мешкало щонайменше 100 тисяч найбільших диких кішок — тигрів. Однак через браконьєрство та втрату місця проживання до 2010 року популяція цих хижаків скоротилася на 97%, тоді як чисельність популяцій всіх хребетних тварин у світі скоротилась на 58% за останні 40 років.
 
У 2016 року телеканал Discovery долучився до програми Всесвітнього фонду природи WWF TX2, що працює над подвоєнням кількості тигрів у дикій природі до 2022 року. Результатом співпраці став 6-річний масштабний “Project C.A.T.” (Conserving Acres for Tigers), метою якого спочатку було збереження близько 810 тисяч гектарів (2 млн акрів) земель в Індії та Бутані як оселищ для тигрів, та наразі йдеться ще про 1,5 млн гектарів (3,7 млн акрів) в нацпарку “Бікін” у Росії, що втричі перевищує зобов'язання Discovery та WWF. "Минулого століття популяція тигрів скоротилася, але завдяки ініціативі урядів і людям, які присвятили своє життя збереженню флори і фауни, в Азії з'явилися заповідники, в яких чисельність диких тигрів починає рости, — пояснює старший віце-президент по дикій природі WWF-США Джинетт Хемлі. — За підтримки Discovery ми зможемо розширювати наші зусилля по захисту диких тигрів у різних куточках нашої планети”.

Тигр є великим хижаком, а отже — парасольковим видом, і відіграє ключову роль у підтримці здоров’я екосистеми. “Захищаючи тигрів та їхні оселища, ми також допомагаємо захистити й інших тварин, що ділять з ними територію й також знаходяться під загрозою. Мова про індійських слонів і носорогів, димчастих пантер та інших важливих видів. Оскільки тигри потребують величезної території, ця ініціатива захищає також ліси, що є важливими і для місцевих громад, і для планети у цілому”, — говориться у місії Project C.A.T.

На початку 2019 року світ побачила документальна стрічка Discovery "Врятувати тигра" (Tigerland). Її режисером став володар премії "Оскар" Рос Кауфман, а прем’єра відбулася на фестивалі Sundance. Фільм розповідає про двох чоловіків — відому “людину-тигра” Кайлаша Санкхала та фахівця WWF із захисту котових та їх оселищ Павла Фоменка — які присвятили своє життя вивченню та порятунку смугастих хижаків.

Проблема зменшення чисельності великих котових є актуальною і для України. “Рись — найбільша кішка України та Європи. Хоча в Європі стан різних популяцій рисі євразійської відрізняється — від стабільного до критичного, в Україні цей вид зменшує свою чисельність. В Карпатах мешкає максимум 400, а на Поліссі — до 100 особин, і найбільшою загрозою для них так само є браконьєрство та втрата оселищ. — зазначила Наталія Гозак, координаторка напряму з охорони рідкісних видів WWF Україна. — Тому привернути увагу до наслідків браконьєрства та втрату оселищ,  спричинену незаконною вирубкою особливо цінних лісів — на часі в Україні та у всієї світової спільноти”.

Українські глядачі зможуть побачити стрічку "Врятувати тигра" 31 березня о 21:00 на Discovery Channel.