Ігор Лапін Народний депутат України VIII скликання

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Максимум точної інформації – найкращий інструмент проти російської брехні

189 0
Максимум точної інформації – найкращий інструмент проти російської брехні

   Останнім часом Кремль розповсюджує тези про те, що Крим зможе забрати тільки Туреччина. Росія пробує новий підхід, новий спосіб нас переконати в тому, що Крим в будь-якому випадку ніколи вже не буде українським і треба змиритись.

  В Кремлі дійсно досі вірять, що вони для нас дотепер «наші». Навіть після п’ятьох років війни і багатьох тисяч смертей Росія – «наші», а от Туреччина як член НАТО – «чужі», «вороги». Імперських тарганів в кремлівських головах зрозуміти складно, однак саме отаке випливає з їхніх дій.

  Судячи з усього, вони вирішили зіграти і тут у «вибір меншого зла». На їхню думку, ми так чи інакше мусимо змиритись, що Крим – не наш. Але, якщо він лишиться російським – то тоді він буде «майже нашим», бо ж буде в «братьєв». А може ж бути набагато гірше: Крим може стати турецьким, «зовсім чужим і ворожим».

  І на цьому місці ми, на їхню думку, маємо все забути і почати радіти, що Крим все ж російський, а не турецький. Може, вони взагалі очікують, що ми почнемо підтримувати російські озброєні угруповання в Криму – бо вони «оберігають Крим від Туреччини»?..

  Але загалом слід віддати належне їхнім технологам: задумка цікава. Якраз в ході виборчої кампанії населення півдня і сходу України нафарширують тезами про братерство і вічну дружбу з Росією, «війни немає, це внутрішній конфлікт», поновлять в головах межу між «своїми» і «чужими» по Дністру, а не Сіверському Дінцю – тобто, російські агресори знов стануть «нашими», а НАТО, котре стримує окупацію України, - «ворогом», «чужими». І от на цей підготований і щедро вгноєний пропагандою ґрунт дійсно можна спробувати посіяти версію «навіть краще, коли Крим російський, бо тоді він майже наш, зате Росія має ресурси захистити Крим від Туреччини».

  Є немалі шанси, що ця інформаційна атака буде вдалою. Тому Україна має подбати про контрпропаганду на своїх теренах: зокрема, якомога більше розповідати населенню про НАТО. Українці мають усвідомити, що для члена НАТО за визначенням невигідно і неможливо пробувати відгризти шматок чужої території. Тим більше, коли йдеться про Крим: бо основний наповнювач бюджету альянсу – США якраз ухвалили законопроект, який забороняє називати Крим російським. Законопроекти, зокрема «Про невизнання анексії Криму», були схвалені Конгресом одноголосно, й направлені на розгляд до Палати представників. У тексті законопроекту пропонується заборонити американським федеральним департаментам або Агентствам вживати будь-які дії, або надавати будь-яку допомогу, яка передбачає визнання претензії Росії на суверенітет Криму, на його повітряний простір або його територіальні води.