Олег Медведчук Громадський діяч; голова ГО Патріотичне братство прикордонників України; учасник війни з Росією, керував тактичним угрупованням ДПСУ в секторі М зони АТО (2014р.); генерал-майор (в запасі)

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Жванецький не уявляє своєї, можливо останньої ролі

807 11

Отже,

Михайло Жванецький – громадянин РФ, народний артист України, заслужений діяч мистецтв росії, почесний громадянин Одеси,-

зібрався з гастролями в Україну.

Концерти анонсовано 16 - 21 березня в Києві та Одесі.

Може ця подія виглядала б штатною, але напередодні свого візиту Жванецький отримав від путіна  орден  «За заслугі пєрєд отєчєством». Нагороду артист отримав без усяких вагань та власних заяв, хоча кількість жертв російської агресії проти нашої Держави вже близько 13 тисяч.

Буде доречним нагадати і про військовополонених українських моряків, які вже понад 100 діб знаходяться в неволі і частка з них теж – одесити.

За таких обставин приїзд метра сатири в Україні сприняли м’яко кажучі «не дуже» і зажадали хоч деяких пояснень. Але коли вони пролунали, проблематика увійшла на новий рівень.

Так, Жванецький в коментарі телеканалу "Россия24" заявив що «Одеса це не росія і не Україна. Це окрема країна…»

Тут почуєте:

https://www.youtube.com/watch?v=-V3NSblKhYs&t=289s

Звісно, що при згадуванні  «окремої країни» виникає  тільки одна уява - «Одеська народна республіка».

Може хтось скаже на кшталт – та не звертайте уваги, у діда вже трохи маразм, в 1934 році ж народився і т.п.,  але…деталі мають значення.

Такі висловлювання містять реальні ознаки неповаги до України та  її державності в існуючих кордонах. А це вже питання національної безпеки.

Зрозуміло, якщо Жванецький мовчить щодо агресії РФ проти України то це можна сприймати як його згоду з позицією офіційного Кремля. Він давно перетворився в звичайного носія «руского міра» та розповсюджувача ідеології  «одін народ-одна історія».

За таких обставин Михайлу Жванецькому не місце в Україні. Підстави для заборони в'їзду -  в наявності, що в даному випадку є компетенцією СБУ.

Але загроза ще глибша.

Жванецькому (як уособлювачу «руского міра»), росією може бути заготовлена роль Франца Фердинанда для дестабілізації обстановки напередодні виборів Президента та подальшої активізації агресії.

РФ давно шукає привід для продовження своїх намірів проти України. Особливу актуальність це набуває в умовах, коли промосковські сили явно не здобувають можливостей реваншу після президентських виборів.

Тобто спецслужби РФ  можуть організувати вбивство Жванецького  на нашій території та звинуватити в цьому офіційний Київ.

Зрозуміло, що вищевказаний розвиток подій це тільки припущення. Але погодьтеся, краще залишити одного вечора на самоті  засмученого  російського громадянина Труханова, чим отримати цілком ймовірний сценарій дестабілізації обстановки в Україні.

До речі, про інший можливий сценарій активізації війни РФ проти України вже якось розповідав тут:

https://amp.censor.net.ua/blogs/3103158/kreml_v_poshukah_frantsa_ferdinanda_vyina_neminucha


Топ комментарии
+3 про
я бы на месте Жванецкого остался в Маскве, наедине с орденом
показать весь комментарий
12.03.2019 20:59
+1 Олег Медведчук
Вам не слід так хвилюватись, в орфографії ж існують не тільки знаки оклику.
У Жванецького була і зараз існує можливість висловити свою позицію, але крім як "Одеса це не Україна" нічого не пролунало.
Давно існує правило: мовчання - ознака згоди. Тобто Жванецький сам обрав свою позицію, яка мовчазливо співпадає з позицією офіційної Москви.
Ну, а щодо "не вам єго судіть!" відповім наступне. Я висловлюю свою думку як громадянин України проти якої веде війну Ерефія. І якщо Вам ще невідомо то нагадаю, що Одеса для путіна залишається об'єктом особливої уваги для реалізації імперських амбіций. І мені, у випадку подальшої агресії РФ, зі зброєю прийдеться звільняти окуповані території. Тому хай Жванецький милується не краєвидами Одеси, а московським Арбатом з яскравим орденом на груді
показать весь комментарий
12.03.2019 21:59
+1 Олег Медведчук
Батьківщина це не територія з розміром в одне місто, де - народився, ходив в дитячий садочок чи вживав пиво біля Привозу. Це значно більше. "Родіна" Жванецького, яку він "прославляв у всесвітньому масштабі" залишилась в 1991 році.
Саме тому Жванецький є цінним кадром для путіна в питаннях формування думки про "одін народ", "одну родіну", "одну історію".
І щодо Криму.
Війна може вестися різними способами. Санкції, які введено Світом проти росії тому є підтвердженням
показать весь комментарий
13.03.2019 10:14