Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Розмитнення "по-новому". Чому в програші знову прості українці?

578 3
Розмитнення "по-новому". Чому в програші знову прості українці?

Як насправді зараз відбувається розмитнення автомобілів з Європи, чому завищують митну вартість і хто кришує корумповану митницю?

Я не хочу платити хабар на митниці!! 
Як, я-людина з інвалідністю, намагаюся два тижні по-чесному розмитнити авто.

Volodymyr Groysman Володимир Борисович Гройсман, я дуже сподіваюсь, що ви не в курсі що відбувається за вашою спиною, як в ручному режимі відбувається збільшення оціночної вартості вживаних авто, щоб збільшити потім податки для звичайних українців, не для олігархів!!!! 

Наша митниця живе по «па панятіям». 
А я людина, яка самостійно не може пересуватися вільно без авто, не можу його чесно придбати в Україні.

І так:

- Нагадаю, у серпні 2017 року дружина придбала у Польщі авто – Шкоду Фабію. Розмитнили за всіма правилами. Претензій не було і ніхто нічого не вимагав!!!!Залишились задоволені такою можливістю, купити європейський автомобіль за прийнятну ціну. 
- Місяць назад, 12 лютого, продали нашу Фабію за 166 тисяч гривень (це легко перевірити, оскільки дружина внесла зміни до свого майнового стану протягом 10 днів, як посадова особа органу місцевого самоврядування), це близько 5700 євро. Продали машину, тому що вона була на механічній коробці передач, а у зв'язку зі станом мого здоров'я я більше не можу користуватися такою машиною, і ми вирішили купити машину з автоматичною коробкою, тим паче що чекаємо в сім`ї поповнення, машина потрібна ще більше. Бажано з великим багажником, щоб було місце для дитячої коляски та речей.

Оскільки самостійно їхати за кордон для дружини ризиковано, я теж по стану здоров`я цього зробити не міг, то мій знайомий запропонував допомогти і поїхати за машиною у Литву. Знайшов дуже крутий варіант, який ідеально підійшов нам по ціні, адже ми розраховували, що як і минулого разу, вартість розмитнення складатиме близько 40% від вартості машини. 
Renault Captur був придбаний за 4800 євро. Так дешево, бо машина з дуже великим пробігом, є певні пошкодження та недоліки.  Ще 60 тисяч гривень (близько 2000 євро) ми сплатили митниці, як попередній платіж за розмитнення.

‼️А тепер нова українська реальність!!!

По приїзду до Києва машину необхідно завезти на територію внутрішньої митниці. Митний пукнт "Столичний". Тут щоденно за стоянку сплачуємо близько 200 гривень (Приватній особі, не в бюджет самої митниці) 
Був зроблений сертифікат відповідності стандартам Євро-5, експертна оцінка незалежного експерта про середню вартість подібного автомобіля на європейському ринку – 229 205,63 гривень (7400 євро), з огляду на технічний стан машини.

Але дивним чином митники вирішили, що машина коштує понад 9000 євро і ми маємо сплатити кошти саме від цієї суми. 
 - Звідки митники взяли суму в понад 9 тисяч – невідомо. 
Та й виникає питання – а навіщо тоді взагалі надавати рахунок-фактуру, замовляти експертну оцінку (яка теж коштує грошей), якщо розрахунки експертів митникам по барабану? 
Хто і як, якими формулами, чи якими гороскопами визначає, скільки коштує автомобіль? 
Чи рахунок-фактура не є підтвердженням ціни? 
Угода була проведена через Банк і є всі необхідні квитанції. Також оформили євродекларацію для підтвердження вартості авто.
Додам, що митники телефонували у компанію, де був придбаний автомобіль та отримали від них підтвердження, що машина була куплена саме за ту ціну, яка вказана у рахунку. 
Але ж ні, митники вирішили інакше. До цього два тижні поспіль від митників були постіні натяки, що "вирішити питання" можна швидко і без проблем за "подяку". 

Тепер вимагають сплатити ще 40 тисяч гривень додатково нарахованих платежів, лише тоді ми з дружиною зможемо забрати машину з території митниці (правда перед цим ще маємо сплатити за стоянку).

Як на мене, чудова схема для шантажу українців – хочеш, щоб митник не завищив ціну – дай хабар. Або ж плати по повній завищеній ціні!!!
Такий непоганий бізнес, скажу я вам.

Консультувався зі знайомими. Рекомендують подавати до суду. Із митницею я ще не судився) Але такого безладу терпіти не буду. Адже мені і досі не зрозуміло, яким чином визначається вартість, і чому офіційні документи не є доказом для митників? Настільки безстрашно себе почувають? Може хтось дав добро на таке свавілля?

В коридорах митниця ходять дивні чутки що митницю кришують люди з Уряду, і всі мають чітке завтдання: - або ти наповнюєш хабарями кишені та ділишся, або наповнюєш бюджет і отримуєш премію. Всі в плюсах, окрім звичайних нас!!!
Хто кришує митницю???

Ніна Южаніна Оксана Продан Тетяна Острікова Александра Кужель
Хто вирішує? Розкажіть мені чим це аргументовано? І хто може повпливати на це знушання над простими людьми?
Я не хочу миритися з несправедливістю в моїй країні. 
Я прошу вашої допомоги.