Цензор.НЕТ

14.03.19 09:39

День Добровольця

армия,ато,добровольцы,кривбасс

Сьогодні - День Добровольця. Рівно 5 років тому 14 березня 2014-го було видано наказ міністра МВС Арсена Авакова про створення у складі МВС добровольчих батальонів.

І сьогодні рівно 5 років тому у Харкові на вулиці Римарській без усяких наказів група добровольців на чолі з Андрієм Білецьким відкрила вогонь з мисливських рушниць по російських найманцях та сепаратистах - і двоє сепаратистів із загону росіянина Арсена Павлова, позивний Моторола, були застрелені. Це перший випадок у російсько-українській війні, коли українці відкрили вогонь у відповідь на напад російських найманців.

Цього дня 5 років тому в Петрівці під Києвом вирушив з Майдану для проходження злагодження та підготовки перший склад першого батальону добровольців.

Сьогодні цей підрозділ зберігся як 1-й батальон Нацгвардії імені генерала Кульчицького. Саме ім'ям заступника командувача НГУ, який вклав душу у формування нового підрозділу, який разом з бійцями взяв участь у боях під Слов'янськом та загинув від російської ракети у збитому гелікоптері, назвали підрозділ. Батальйон імені Кульчицького продовжує виконання бойових завдань у зоні ООС.

А загін Білецького перетворився сьогодні на потужну військову частину - розвідувальний загін особливого призначення Нацгвардії "Азов", який сьогодні воює на передовій на фронті.

У той найстрашніший час добровольці показали, що Україна не здається і опір буде за будь-яку ціну. Застосування добровольчих загонів демонструвало рішучість Майдану битися за свободу України за будь-яких обставин.

Слава та шана!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику