Юрий Бутусов Главный редактор интернет-издания "Цензор.Нет"

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

День Добровольця

2231 10
армия,ато,добровольцы,кривбасс

Сьогодні - День Добровольця. Рівно 5 років тому 14 березня 2014-го було видано наказ міністра МВС Арсена Авакова про створення у складі МВС добровольчих батальонів.

І сьогодні рівно 5 років тому у Харкові на вулиці Римарській без усяких наказів група добровольців на чолі з Андрієм Білецьким відкрила вогонь з мисливських рушниць по російських найманцях та сепаратистах - і двоє сепаратистів із загону росіянина Арсена Павлова, позивний Моторола, були застрелені. Це перший випадок у російсько-українській війні, коли українці відкрили вогонь у відповідь на напад російських найманців.

Цього дня 5 років тому в Петрівці під Києвом вирушив з Майдану для проходження злагодження та підготовки перший склад першого батальону добровольців.

Сьогодні цей підрозділ зберігся як 1-й батальон Нацгвардії імені генерала Кульчицького. Саме ім'ям заступника командувача НГУ, який вклав душу у формування нового підрозділу, який разом з бійцями взяв участь у боях під Слов'янськом та загинув від російської ракети у збитому гелікоптері, назвали підрозділ. Батальйон імені Кульчицького продовжує виконання бойових завдань у зоні ООС.

А загін Білецького перетворився сьогодні на потужну військову частину - розвідувальний загін особливого призначення Нацгвардії "Азов", який сьогодні воює на передовій на фронті.

У той найстрашніший час добровольці показали, що Україна не здається і опір буде за будь-яку ціну. Застосування добровольчих загонів демонструвало рішучість Майдану битися за свободу України за будь-яких обставин.

Слава та шана!

Топ комментарии
+14 Vsevolod Marchenko
Останній запис Лісника на його сторінці в ФБ.

26 авг. 2016
Сергій Аміров-Мужчіль (Лісник)
Зараз Україна окупована так само, як це було під час II Світової війни двома бандами : рашиською на Сході та кримінально-олігархічною в Києві. Ніяких «суддів» «МВС», «СБУ» в Україні зараз не існує : є лише бандити різного профілю - від «паханів» до «биків» та «шісток». Всі, хто співпрацює з ними - звичайні запроданці або «лохі» , хай хоч і всі з голови до ніг обвішані червоно -чорними прапорами та через слово волають «Слава Україні».
Це важливо розуміти, розгортаючи повстанський збройний спротив антинародному режиму : повстанець повинен знати, що як хтось не бив себе в груди : «я на майдані стояв» та «я в танку горів»- якщо людина визнала легітимність законів та наказів антинародного режиму державних злочинців, то ця людина стоїть по той бік барикади. На війні, яку режим разом з окупантами веде проти України та її народу, не може напівтонів : або людина на нашому боці, або - на боці ворога. Вже всі побачили, до чого призвело загравання з режимом всіх «патріотів-комбатів», «вождів», і
«провідників» - ми повернулися в часи найогіднішої янучарщини, коли патріотами забиті тюрми, а «націоналісти» та «революціонери» засідають разом з відкритими зрадниками та бандитами в різних «комітетах» та годуються з рук олігархії.
Вірний Україні!
показать весь комментарий
14.03.2019 10:23
+7 Vsevolod Marchenko
Welle
Чому на початку 2014 року масово формувались добробати і люди вишиковувались у величезні черги під військкоматами? Тому що вони повірили, що після Майдану все буде по-іншому і ці люди відправлялись на фронт захищати вже нову Україну, а не ригівське ОПГ. Та нажаль вже через кілька місяців стало ясно, що нічого не зміниться, тому мотивація воювати значно впала.
Серйозна проблема також полягає в тому, що більшості людей в Україні просто нічого захищати, тому що їм фактично нічого не належить. Свого житла у більшості молодих сімей немає, бо заробити на нього при нинішніх зарплатах нереально. Заводи, фабрики, корисні копалини, обленерго і облгази належать олігархам, які грабують народ тарифами. ЛІси, прибережні зони річок і морів фактично привласнені внутрішніми окупантами. Де в кого із селян ще залишилась земля, але скоро і це виправлять. З давніх часів так повелося, що воїн захищає не якусь абстрактну Батьківщину, а конкретні речі - свої родові угіддя, свій дім, своє господарство. З яких і складається Батьківшина. Українцям нічого не належить, їм нема що захищати. Влада усе забрала в українців, а тепер дорікає ним, що вонитакі погані, не хочуть воювати та ще й масово виїжджають працювати закордон за нормальну зарплату, а не за подачки місцевих олігархів.
показать весь комментарий
14.03.2019 10:39
+5 4Liberty UA
История с Лесником ещё не закончена, как и с Эндрю.
показать весь комментарий
14.03.2019 13:10