Школа військових водолазів Волонтерський проект. Тренування та спорядження для водолазів, що проходять курс спеціальної професійної підготовки.

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Інструктори-водолази тренуватимуть морських парашутистів-рятувальників

334 0

Волонтерський проект "Школа військових водолазів" розпочинає новий сезон активних тренувань. Минулого року до  інструкторів проекту звернувся по допомогу унікальний підрозділ – рятувальна парашутно-десантна група (РПДГ) 10 морської авіаційної бригади. Терміново потрібна була участь наших інструкторів в організації водолазного тренінгу. Морська авіація, та ще й парашутисти – але до чого ж тут водолазна підготовка, спитаєте ви? 

Справа в тому, що в кожній авіаційній частині існує особливий підрозділ, задача якого – порятунок пілотів, які були збиті або зазнали аварії над ворожою територією. Морська авіаційна бригада, що відноситься до Військово-морських Сил України, теж має такий підрозділ. До основних задач рятувальної парашутно-десантної групи входять порятунок екіпажів літаків та вертольотів, що зазнали аварії, супроводження кораблів ВМС України під час навчань, забезпечення парашутних стрибків Морської піхоти та багато іншого.

Оскільки морські авіатори працюють переважно над водою, в програму підготовки РПДГ разом з парашутною, гірською, медичною, також входить і рятувально-водолазна підготовка. Боєць РПДГ обов‘язково повинен бути вправним плавцем та володіти водолазним спорядженням. Його безпосереднє завдання – здійснити десантування з літака або гвинтокрила у море, відшукати потерпілих на воді, розгорнути рятувального човна або евакуювати постраждалих на борт гвинтокрила, надати медичну допомогу.

Але не тільки військові завдання стоять перед парашутистами-рятувальниками. Групу також залучають до чергувань в загальнодержавній системі пошуково-рятувального забезпечення на морі. А це означає, що за будь-якої погоди, вдень чи вночі, отримавши команду на виліт, бійці РПДГ допоможуть евакуювати хворого з цивільного судна або врятувати рибалок, які зазнали біди в штормовому морі.

У жовтні 2018 року інструктори проекту «Школа військових водолазів» провели для парашутистів-рятувальників короткий, але інтенсивний водолазний тренінг неподалік порту Южний. Хлопці показали себе з найкращого боку, особливо молодь. Тоді ж нашим інструкторам одразу кинулось у вічі й незадовільне технічне забезпечення підрозділу. Старі неопренові гідрокостюми десятирічної давнини, два радянські акваланги АВМ-7 та невеликий моторний човен, подарований волонтерами – ось і все, що було в наявності!

Тоді допомогли колеги, водолази спеціального підрозділу НГУ (яких ми також тренували минулого року) – спрацювала водолазна солідарність, і спецпризначенці виділили для тренувань групи два комплекти спорядження. Як розповіли нам бійці РПДГ, з парашутною технікою проблем немає – на озброєння надійшли сучасні системи українського виробництва. Але з водолазним спорядженням ситуація не найкраща.

Основною проблемою є неможливість виконувати завдання за призначенням взимку, оскільки відсутні спеціальні гідрокомбінезони «сухого» типу. Адже у тонкому неопреновому гідрокостюмі товщиною 5 мм, термін працездатності, та і взагалі – життя рятувальника у крижаному зимовому морі вимірюється ліченими хвилинами. Тут уже не до виконання задачі – самому б залишитись живим!

Ми вирішили допомогти морським авіаторам, і передати для них спорядження, а саме: два спеціальних гідрокомбінезони парашутиста-рятувальника Military rescue swimmer drysuit та два спеціальних парашутних рятувальних жилета Para swimmers west.

Гідрокомбінезони мають спеціальну ергономічну конструкцію, яка не обмежує рухів при плаванні, вони дуже легкі (вага – близько двох кілограмів), фактично як звичайний камуфляжний однострій. Водночас, вони виготовлені зі спеціального мембранного матеріалу, який пропускає пар. А це значить, що в ньому можна виконувати багатогодинні місії, влітку та взимку, без ризику перегрівання чи переохолодження.Гідрокомбінезони разом зі спеціальним утеплювачем мають клас термозахисту «А», що дозволяє рятувальнику перебувати у воді температурою +2 С० до 6-ти годин! Розміри гідрокомбінезонів підбиратимуться таким чином, що б вони підходили всім бійцям, які несуть бойове чергування та вилітають на завдання.

Рятувальний жилет є невід’ємною частиною спорядження плавця-рятувальника, і призначений для утримання голови над поверхнею води. Його можна надувати силою власних легень або, в екстреній ситуації, – балончиком з вуглекислотою, висмикнувши чеку. Рятувальний жилет не заважає надягати парашут або підвісну систему.

Одночасно з передачею цього спорядження, інструктори “Школи військових водолазів” проведуть тренінг з водолазної підготовки для бійців РПДГ. Таким чином, реалізувавши проект, ми значно розширимо можливості морських авіаторів у напрямку пошуку і порятунку на морі, адже наше спорядження дозволить парашутистам-рятувальникам працювати навіть у найсуворіших зимових умовах.

Допомогти волонтерському проекту закупити спорядження для морських авіаторів можна за посиланням “Школи військових водолазів”.
Ми на Facebook: Школа Військових Водолазів