Цензор.НЕТ

18.03.19 18:36

МВФ відмовив в транші, а США, ЄС вимагають перепрацювати запропоновані нові закони про незаконне збагачення

Голова парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін отримав листа від послів США, ЄС та МВФ з проханням відкласти розгляд усіх законопроектів про незаконне збагачення які наразі є у верховній Раді, тому що вони недосконалі, включно із президентським.

В листі зазначається, що, для того, аби стати ефективним засобом у боротьбі з корупцією, законопроект про незаконне збагачення має бути розроблений відповідно до міжнародних зобов'язань країни (у тому числі відповідно до Конвенції ООН проти корупції) і відповідно до Конституції України та основних принципів її правової системи.

"Ми відзначаємо, що розроблені законопроекти (у тому числі подані президентом України) не повністю відповідають цій меті і тому повинні бути переглянуті та ретельно обговорені разом з відповідними зацікавленими сторонами.

Потреба в швидкому вирішенні проблеми в антикорупційному законодавстві не повинна забезпечуватися шляхом порушення надійності і конституційності положень статті про незаконне збагачення. Ми також закликаємо українську владу знайти спосіб продовжити роботу над десятками розслідувань, які вже були розпочаті"- йдеться у листі.

Про що це свідчить?

Перше, про повне несприйняття Заходом наших "качелей" із антикорупційним законодавством, а це перш за все іміджові втрати країни і втрата довіри до діючої влади, щодо її реального бажання боротись із корупцією, а не декларативне.

І по-друге, Захід не збирається потакати нашим корупційним спрямуванням і не ведеться на гучні заяви про "нулеву толерантність корупції".

Саме тому, МВФ відмовив Україні в черговому транші.

Так, саме через скасування статті у КК про незаконне збагачення і тепер діру, що утворюється в бюджеті будуть покривати, праильно, виключно з наших з вами кишеней, а це ні мало ні багато, а аж 500 млн. доларів.

Більш того, тепер, замість дешевих грошей МВФ для покриття дефіциту в резервах НБУ, Україна буде брати дорогі кредити в комерційних банках, витрачаючи в 3 рази більше коштів, що фактично вже відбувається.

Так, 12 березня Україна продала на 350 млн. доларів облігації позики із зобов'язанням виплачувати 9,75% річних у валюті, а не в 3%, як це пропонує.

А тепер просте питання – кому треба за це дякувати?

Абсолютно вірно – головному свинарчуку країни, який не лише створив всі умови для корупції в країні, але й ще рветься до влади на наступний п’ятирічний термін, аби й і далі грабувати країну.

Вибір за вами, українці – де і в якій країні жити, але нагадаю, Майдан не стояв за те аби ми перетворились на найкорумпованішу країну Європи, хоча багато хто вже просто за це забув…

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику