Цензор.НЕТ

18.03.19 23:08

Слово про політичну культуру в Україні

Слово про політичну культуру в Україні

Читаю новини... У всіх обурення всім. Особливо часто "лідери думок" критикують хід передвиборчої кампанії.

З одного боку, так, негараздів море. Виборча система і звички у політичній конкуренції — один великий негаразд.

З іншого боку, ми бачимо низьку якість критики, що не призведе до позитивних змін. Зводиться все до позиції "нинішні обличчя при владі погані, прийду я і все стане добре".

Так, обличчя нікудишні. Але, всі добре знають, хороший хлопець — це не професія. Хтось пропонує вам свою "доброзичливість" та "чесність" (або, як роблять Юля та Інна, наголошують, що сам факт приналежності їх до жіночої статі врятує країну), забуваючи пропонувати грамотні системні рішення? Значить вас не поважають.

Які головні проблеми, на думку Партії "Правий сектор", у передвиборчій кампанії?

1. Акцентування на особі, а не на ідеї, повторююсь. Україні потрібен не лідер-хороший хлопець, а лідер-носій хороших ідей. Досить вже вічних страждальниць, підприємливих босів і шоуменів з гарним почуттям гумору. Ми за змагання ідей та програм, а не образів!

2. Пріоритет боротьби "проти" над боротьбою "за". Василь Іванишин учив понад 15 років тому: "Усі українські вибори здійснюються за однією схемою: народ терпить від влади, опозиція виступає проти цієї влади та закликає до цього виборців, обіцяючи створити після своєї перемоги рай на землі. А закінчується це завжди тим, що вчорашня опозиція стає владою, яка черговий раз не здійснила своїх обіцянок та сподівань народу і проти якої знову формується така ж безідейна опозиція. Народ знову залишається ні з чим. Бо сама боротьба "проти" не може відкрити перед Україною ніяких перспектив. Вона приводить тільки до заміни однієї групи політичних обіцяльників іншою, такою ж корисливою групою." Що змінилося відтоді?

3. Балотування ворогів української нації. Фахівці для вілкулів і бойків підібрали риторику, яка формально не суперечить законодавству. Вата у своїх спічах навіть намагається не принижувати патріотичні почуття українців. Ювелірне маскування... Проте лише ідіот міг забути антиукраїнські заяви цих ватників, що лунали раніше; участь у мафії регіоналів; недавні виступи на російському ТБ тощо. І що ці факти говорять про істинні погляди ватних кандидатів. Україна потерпає від гібридної агресії РФ! Її агенти впливу балотуються в президенти, а не сидять на ґратами. Знову сподівання тільки на патріотів?

З цих трьох моментів і слід починати творити національну політичну культуру.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику