Сергій Пархоменко директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД

Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.

Скандал з Трюдо як частина "гри Путіна"

221 0

Чи можливе було втручання РФ у внутрішні справи Канади в розрізі скандалу з прем’єр-міністром Джастіном Трюдо? Звичайно, навіть в таких розвинених країнах виникають корупційні скандали, і в таких країнах іде жорстка і не завжди чесна політична боротьба, а різні схеми рано чи пізно стають відомими громадськості завдяки розвиненим інституціям медіа, громадянського суспільства та контролюючих органів. Але те, що Росія готова скористатися з ситуації – поза сумнівами.

Хіба нема російської агентури в західних країнах? На жаль, вона є, як свідчить практика. Тим паче, російські спецслужби контактували з режимом Каддафі, у якого фірма SNC-Lavalin за хабарі отримувала вигідні контракти. Хіба в Кремлі не знали про це? Знали. Що заважало російській стороні обережно «злити» потрібним людям цю інформацію або через своїх агентів впливу змусити канадських політиків піти на публічне загострення теми? Тим паче позиція, за якою Трюдо звинувачують – це не домовленість з режимом Каддафі, а пропозиція до органів прокуратури відтермінувати слідство, аби не вийшло так, що через швидке закриття підприємства 9 тис. його працівників опинилися б без роботи.

Навіть якщо все було інакше, і спецслужби РФ тут ні до чого, то очевидним є інше: Росія буде користуватися з політичних конфліктів у країні, яка, на одну хвилину, є чи не головним союзником України у світі! От нещодавно канадський уряд виділив 25 млн. доларів на українські вибори. І тут практично одразу вибухає скандал з SNC-Lavalin. Співпадіння?

Очевидно, що Кремль може переслідувати наступну мету: відволікти внутрішньополітичними проблемами (які можуть потягнути за собою позачергові вибори в Канаді) увагу країни від ситуації в Україні напередодні президентських, а потім і парламентських виборів у нашій державі. В умовах зміни уряду наші канадські партнери не зможуть так оперативно реагувати на деструктивні дії Москви проти України, як нам би того хотілося. Чого, власне, режим Путіна і добивається.